Kąty Wrocławskie
  Opis
Kąty Wrocławskie
Rynek-Ratusz 1 , 55-080 Kąty Wrocławskie
71 390 72 00
71 390 72 01

Gmina Kąty Wrocławskie należy do jednego z najatrakcyjniejszych rejonów Dolnego Śląska. Intensywnie rozwija się gospodarczo, jest bogata w zabytki kultury i piękno przyrody. Dzięki temu cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród inwestorów, jak i turystów.

Usytuowanie gminy wzdłuż granic Wrocławia, świadczy o niezwykle atrakcyjnej lokalizacji dla wszelkich inicjatyw gospodarczych. Dodatkowo jej charakter determinuje przebiegająca na całej długości gminy autostrada A4, a także odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. W Gminie Kąty Wrocławskie znajdą Państwo tereny pod inwestycje przemysłowe, rekreacyjne, mieszkaniowe i handlowe. Cały obszar gminy objęty jest planami zagospodarowania przestrzennego, a nowe studium umożliwia wprowadzanie zmian w obowiązujących planach. Na tym terenie zainwestowały liczne firmy z kapitałem zagranicznym i krajowym. Są wśród nich m.in.: Panattoni Europe, Georg Utz, Prologis, PERI, Radiotechnika Marketing, Cabinplant, Mercedes Benz, VOLVO, Scania, MAN Truck&Bus.

O sukcesie świadczyć mogą m.in. osiągnięcia w postaci licznych nagród i wyróżnień, takich jak: I miejsce w Rankingu Samorządów organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita w 2008 roku, Dolnośląski Gryf 2010, Dolnośląski Klucz Sukcesu 2011. Władze samorządu konsekwentnie realizują Wieloletni Plan Inwestycyjny, czego efektem jest  zainteresowanie kolejnych inwestorów, a ich zadowolenie jest najlepszą reklamą dla nowych przedsiębiorców.

W Gminie Kąty Wrocławskie wykorzystywane jest bogactwo lokalnej tradycji, sukcesywnie podnoszony jest poziom życia mieszkańców tak, aby wszyscy znaleźli godne i rozwojowe warunki życia i pracy. Właśnie o pomyślnym rozwoju gminy stanowi w dużej mierze lokalna społeczność wyróżniająca się spośród innych gmin przedsiębiorczością, życzliwością i gościnnością. Gminę Kąty Wrocławskie cechuje dynamiczny rozwój ludnościowy, co jest konsekwencją postrzegania jej jako atrakcyjnego miejsca do zamieszkania. W swoich zamierzeniach inwestycyjnych władze gminy nastawiają się na realny wzrost potencjału gospodarczego funkcjonujących przedsiębiorstw i przyciąganie inwestorów, głównie zewnętrznych. Preferowane są  przedsięwzięcia tworzące nowe miejsca pracy.

Gmina Kąty Wrocławskie ma wiele walorów turystycznych. Na obszarze gminy znajdują się liczne zabytki architektury na czele ze starymi gotyckimi kościołami i późniejszymi pałacami, a także ciekawostki przyrodnicze w parkach wiejskich i naturalnych lasach Doliny Bystrzycy. Teren gminy tworzy znakomitą bazę rekreacyjną dla spragnionych wypoczynku. Gmina dysponuje odpowiednimi warunkami do wędkowania, spacerowania, wycieczek rowerowych, a także spływów kajakowych.

Kąty Wrocławskie są nowoczesną, bezpieczną i przyjazną do zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej gminą.