Strzelin
  Opis

Położona blisko Wrocławia Gmina Strzelin mocno stawia na turystykę. W mieście warto zwiedzić m.in. Rotundę św. Gotarda, wieżę ratuszową oraz zabytki sakralne. Strzelin słynie z kopalni granitu, zaliczanej do największych europejskich kamieniołomów. Strzelin to również nowoczesny Aquapark Granit oraz liczne kompleksy sportowe. Sportowo-rekreacyjną ofertę niedawno wzbogacił kort, lodowisko oraz park linowy dla dzieci. Na ziemi strzelińskiej odbywają się liczne i cykliczne wydarzenia sportowe m.in. biegi oraz wyścigi rowerowe.

W lecie warto skorzystać z oferty Ośrodka Wypoczynkowego „Nad Stawami” w Białym Kościele. Jego największe atuty to: zbiornik z niedawno wymienioną wodą, zmodernizowany basen dla najmłodszych, baza noclegowa i gastronomiczna, nowoczesne zaplecze sanitarne, duża piaszczysta plaża z profesjonalnymi ratownikami oraz sprzęt wodny (kajaki i rowery wodne). Już w najbliższym sezonie letnim 2019 r. w ośrodku będzie można korzystać z 22 nowoczesnych domków rekreacyjnych oraz wypożyczalni rowerów. Ośrodek to świetna baza wypadowa dla pasjonatów rowerowych wypraw po pięknych Wzgórzach Strzelińskich. Od niedawna turyści i mieszkańcy korzystają z pierwszego odcinka singletracka o długości 3,6 km, zlokalizowanego w pobliżu jednego z najwyższych wzniesień Wzgórz Strzelińskich - Kopy Nowoleskiej (383 m n.p.m.). Docelowa długość planowanej gminnej sieci „singletracków” to blisko 10 kilometrów!

Do Strzelina oraz Białego Kościoła można łatwo i szybko dojechać z Wrocławia m.in. pociągami Kolei Dolnośląskich oraz drogą wojewódzką nr 395.

Zapraszamy do Strzelina!