50% zniżki dzięki Karcie Aglomeracyjnej

Mieszkańcy Aglomeracji Wrocławskiej już po raz trzeci będą mieli okazję skorzystać z Karty Aglomeracyjnej, upoważniającej do jednorazowej, 50-procentowej zniżki w wybranych atrakcjach, spośród których największą popularnością cieszą się wrocławskie ZOO oraz Aquapark. W ubiegłych latach karty rozeszły się jak świeże bułeczki i tym razem bez wątpienia będzie podobnie.

Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska, zrzeszające 25 gmin z Wrocławiem na czele, a trzecia edycja karty jest edycją znacznie poszerzoną. W pierwszym roku funkcjonowania do mieszkańców podwrocławskich miejscowości trafiło 16 000 kart, w drugim 30 000, a obecnie do dystrybucji przekazano okrągłe 50 000 Kart Aglomeracyjnych.

To nie jedyny postęp względem ubiegłego roku. Karta Aglomeracyjna 2023 była pierwszą, która obejmowała swym programem zniżkowym również pozawrocławskie atrakcje -Średzki Park Wodny w Środzie Śląskiej oraz Park Wodny „Krośnicka Przystań” w Krośnicach. Tym razem do programu dołączają dalsze miejscowości z bogatą ofertą kulturalną oraz rekreacyjną - Brzeg z Brzeskim Centrum Kultury oraz MOSiR-em, Strzelin z Aquaparkiem Granit, Syców z MOSiR-em i Żmigród z Dolnośląskim Delfinkiem oraz Aquagrodem. Ofertę uzupełniają dalsze wrocławskie atrakcje: Hydropolis, Centrum Historii Zajezdnia, Tarczyński Arena oraz piłkarski Śląska.

- Bardzo się cieszę, że program się rozwija i dołączają do niego nowi partnerzy - mówi Jacek Kowalski, prezes Stowarzyszenia Aglomeracja Wrocławska. - Otrzymaliśmy wiele sygnałów z urzędów i od samych mieszkańców, że zapotrzebowanie na naszą kartę jest ogromne i po długich negocjacjach z uczestniczącymi w programie instytucjami udało się zwiększyć liczbę kart do imponującego poziomu 50 000.

Dystrybucją kart pomiędzy mieszkańców zajmują się poszczególne gminy członkowskie Stowarzyszenia, a więcej na temat programu można przeczytać tutaj.