Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie
Opis
62 785 51 44
Dostępne atrakcje
Dostępne dyscypliny

Zadania z zakresu sportu i rekreacji w Gminie Syców realizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sycowie. Jego działalność polega przede wszystkim na upowszechnianiu i popularyzacji sportu, kultury fizycznej i turystyki, administrowaniu obiektami sportowo - rekreacyjnymi, organizowaniu imprez sportowych i sportowo - rekreacyjnych. Wszystkie informacje znleźć można na stronie www MOSiR-u oraz na jego stronie na portalu Facebook

Hala sportowa im. Józefa Krakowskiego jest bardzo chętnie i intensywnie wykorzystywana przez grupy szkolne, kluby sportowe, stowarzyszenia, grupy indywidualne i zorganizowane. Jest to obiekt o powierzchni 1400 m2, powierzchnia wyłożona jest komfortową i bezpieczną nawierzchnią Taraflex. Trybuny pomieszczą 300 kibiców. Oprócz boisk do gier zespołowych dostępne są też siłownia oraz sala fitness.

Przy MOSiR w Sycowie działa także Wielosekcyjny Klub Sportowy MOSiR Syców, który organizuje zajęcia w ramach sekcji:

- łucznictwa tradycyjnego dla dzieci i dorosłych (zawodnicy biorą udział w turniejach wyjazdowych, ale również organizują zawody w Sycowie. Jedną z najważniejszych imprez łuczniczych jest Łuczniczy Halloween 3D)

- badmintona

- tenisa stołowego

- zapaśniczej.

 

Lokalizacja