Przystań Turystyczna na Rzece Odrze - Marina Brzeg
Opis
Przystań Turystyczna na Rzece Odrze - Marina Brzeg

ul. Cegielniana, Brzeg 

77 404 61 06, 77 404
77 404 61 09
Dostępne atrakcje
Dostępne dyscypliny

Marina Brzeg jest jednym z nielicznych tego typu obiektów należących do samorządów na odcinku dolnej i środowej Odry. Powstała jesienią 2012 roku, z myślą o zapewnieniu dostępu turystycznego do rzeki przepływającej przez miasto. Znajduje się w pobliżu miejskiego Parku Nadodrzańskiego, postmodernistycznej zabudowy przemysłowej Brzegu oraz Muzeum Piastów Śląskich. Przystań składa się z dwóch marin:  pasażerskiej-przeznaczonej dla małych turystycznych jednostek oraz kajakowo-jachtowej-przeznaczonej dla małego ruchu turystycznego. Marina stanowi też punkt widokowy, bowiem jeden z pomostów został zaprojektowany jako element architektury widokowej.

Marina jest miejscem wodnej turystyki, ale i również obiektem, w oparciu o który odbywają się liczne festyny rekreacyjne. Latem, pomiędzy czerwcem a wrześniem organizowane są regularne rejsy rzeczne pomiędzy Brzegiem, a Oławą.

Zapraszamy do skorzystania z przystani rzecznej i letnich rejsów. Warto wpisać sobie brzeską marinę do mapy miejsc, które warto odwiedzić podczas wypraw turystycznych.

Zdjęcia
Przystań Turystyczna na Rzece Odrze - Marina Brzeg Przystań Turystyczna na Rzece Odrze - Marina Brzeg Przystań Turystyczna na Rzece Odrze - Marina Brzeg Przystań Turystyczna na Rzece Odrze - Marina Brzeg
Kalendarium
Lokalizacja