Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie
Opis
Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie

ul. Kolejowa 4A 

57-130 Przeworno

74 810-20-52
74 810-20-02
Dostępne atrakcje

Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie znajduje się w niewielkiej miejscowości usytuowanej u podnóża Góry Gromnik. Służy ono mieszkańcom oraz odwiedzającym naszą Gminę turystom jako miejsce rekreacyjno - informacyjne, ale także umożliwiające poznanie walorów, jakie kryją w sobie Wzgórza Strzelińskie z ich najwyższym wzniesieniem Górą Gromnik. Miejsce to spełnia funkcje rekreacyjno - informacyjną, gdzie turyści piesi, rowerowi i zmotoryzowani mogą odpocząć, a także uzyskać informacje o atrakcjach turystycznych i rekreacyjnych znajdujących sie w Gminie Przeworno i Wzgórzach Strzelińskich. 

 

 

 

Historia

Obiekt został uruchomiony w 2013r. w wyniku realizacji projektu pn. "Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie - modernizacja świetlicy wiejskiej", który uzyskał dofinansowanie w ramach naboru na realizację działania "Wdrażane lokalnych strategii rozwoju" - "Małe projekty" w ramach PROW na lata 2007 - 2013. 

Ciekawostki

W Gminnym Centrum Turystycznym w Romanowie powstała również Izba Historyczna poświęcona Górze Gromnik, przede wszystkim jej historii oraz eksponowaniu wykopalisk, które zostały odnalezione na jej szczycie przez archeologów z Uniwersytetu Wrocławskiego. Izba wyposażona jest w profesjonalne, podświetlane gabloty, które służą przygotowaniu profesjonalnych wystaw, ekspozycji ukazujących walory Wzgórz Strzelińskich, Góry Gromnik i Gminy Przeworno.

 

 

Oferta

obiekt czynny w dniach:

śr. 16:00 - 20:00
czw. - nd. 13:00 - 20:00

 

Zdjęcia
Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie Gminne Centrum Turystyczne w Romanowie
Lokalizacja