Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie
Opis
Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie

ul. Wrocławska 12

55-140 Żmigród

71 385 31 34
71 385 27 45
Dostępne atrakcje
Dostępne dyscypliny

Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie to samorządowa instytucja kultury w skład, której wchodzi: Żmigrodzki Ośrodek Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminne Centrum Informacji, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna im. A. Kamińskiego wraz z 4 filiami w Barkowie, Powidzku, Korzeńsku i Radziądzu, Zespół Pałacowo-Parkowy, 28 świetlic wiejskich i sezonowe lodowisko. 

Historia

Dom Kultury w Żmigrodzie powołano do życia w 1959 r. Jego początkowa siedziba mieściła się przy ulicy Lipowej 6, a pełna nazwa brzmiała Dom Kultury Żmigrodzkich Zakładów Roszarniczych w Żmigrodzie. Następnie Dom Kultury przechodził różne koleje losu, w trakcie swojej działalności był zamykany, reaktywowany, zmieniał nazwy.

 

W 1986 roku dom kultury przeniósł się do nowej siedziby przy ulicy Wrocławskiej 12 i aż do dziś prowadzi tam swoją działalność. W roku 2000 ośrodek kultury został wpisany do rejestru instytucji kultury, nadano mu nowy statut i nazwę - Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie

Ciekawostki

 

 

Oferta

W Zespole Placówek Kultury istnieje możliwość wynajęcia sal i świetlic wiejskich na różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, a także na spotkania, pokazy, konferencje oraz szkolenia. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy.

Szczególnie polecamy sale usytuowane w zabytkowej, urokliwej baszcie położonej w Zespole Pałacowo- Parkowym w Żmigrodzie.

Zdjęcia
Zespół Placówek Kultury w Żmigrodzie
Kalendarium
Lokalizacja