Kobierzyce
  Opis
Kobierzyce
Al. Pałacowa 1, 55-040 Kobierzyce
71 36 98 130

Kobierzyce to świetnie rozwijająca się gmina, w której panuje atmosfera przyjazna zarówno dla licznych inwestorów oraz mieszkańców. W 33 miejscowościach mieszka ponad 21 tys. osób.

Atuty Gminy Kobierzyce to położenie w Aglomeracji Wrocławskiej, wzdłuż drogi krajowej nr 35 i nr 8 oraz w pobliżu skrzyżowania autostrady A-4, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz bliskość do granicy czeskiej i niemieckiej.

Przyjęta i konsekwentnie realizowana strategia gminy doprowadziła do zmiany jej wizerunku (regionu). Gmina Kobierzyce z typowo rolniczej zmieniła się w gminę przemysłowo-rolniczą. Polityka władz samorządowych, zaowocowała ogromną popularnością gminy wśród inwestorów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych w powojennej Polsce, o dużym znaczeniu dla całego regionu, było utworzenie w Biskupicach Podgórnych Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, pozyskanie ważnego inwestora z branży produkcyjnej i elektronicznej i powstanie tam w 2007 r. Parku Technologicznego. Specjalna Strefa Ekonomiczna w Biskupicach Podgórnych obejmuje obecnie obszar 280 ha, pracę znalazło tu kilkadziesiąt tysięcy osób z całego Dolnego Śląska. Strategicznymi inwestorami na terenie strefy są: LG Energy Solution - największa na świecie fabryka baterii do samochodów elektrycznych, LG Electronics, LG Innotek oraz ich poddostawcy. Atrakcyjne dla przedsiębiorców tereny inwestycyjne znajdują się również Regionalnej Strefie Rozwoju Przedsiębiorczości: Domasław-Magnice, Węzeł Bielański oraz Węzeł Wierzbicki. W Bielanach Wrocławskich zainwestowały m.in. takie firmy jak: Cargill, Mondelez Polska Production, Makro Cash&Carry, IKEA, Castorama, OBI, Auchan, ATM, Prologis, Panattoni, Goodman, Amazon. W Domasławiu swoją siedzibę mają m.in. firmy Gardinia, EFL oraz Netto, a w Wierzbicach m.in.: Leoni Kabel, Avo - Werke.

Optymalne wykorzystanie przez gminę atutów jej położenia oraz systemowych rozwiązań wspierających rozwój biznesu dały imponujący w skali kraju efekt: szacowana wartość kapitału zainwestowanego w Gminie Kobierzyce to ponad 8 miliardów euro, co przełożyło się na zatrudnienie dla 40 tysięcy osób.

Gmina Kobierzyce w ciągu ostatnich kilkunastu lat stała się synonimem wielkich inwestycji, ciekawych projektów i intensywnych zmian. Rozwój gospodarczy gminy, znaczne zwiększenie się gminnego budżetu oraz szersze możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych zaowocowały wieloma nowymi inwestycjami. Powstały nowoczesne obiekty użyteczności publicznej, placówki oświatowe i ochrony zdrowia, obiekty sportowe i kulturalne. Ulice, drogi, i miejsca publiczne na terenie gminy zyskały nowy, zadbany wygląd. Zmodernizowano oświetlenie gminy, stworzono gminną komunikację.

Środki z wpływów do budżetu pozwalają na realizację tych licznych inwestycji infrastrukturalnych, dzięki którym Kobierzyce to miejsce przyjazne i bezpieczne, przestrzeń, w której się dobrze mieszka, uczy i pracuje.

Największym obecnie realizowanym projektem przez gminę jest rewaloryzacja miejscowości Kobierzyce.

Gmina Kobierzyce wyróżnia się na tle innych gmin wiejskich w Polsce, ponieważ umiejętnie wykorzystuje swoje atrybuty na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Priorytetem są przedsięwzięcia ważne dla rozwoju Gminy zarówno dziś jak i w dalszej perspektywie. Rozwój gospodarczy sprzęga się tu z wyjątkowo twórczym i otwartym potencjałem ludzi. Dlatego Gmina Kobierzyce jest miejscem, które wciąż rozkwita.