Akcja #życzę
Wrocław

Weź udział w świątecznej akcji #życzę i podziel się życzeniami.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Ich nieodłącznym elementem są życzenia. W tym roku zachęcamy do zatrzymania się i zastanowienia, czego #życzę - bliskim, nieznajomym, sobie. Pokażmy wspólnie, że świąteczne życzenia mogą stać się okazją do powiedzenia drugiej osobie czegoś ważnego i same w sobie stanowić najcenniejszy gwiazdkowy prezent.

Akcja #życzę realizowana jest przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego w ramach kampanii społecznej „Poświętuj Komuś Święta”. Kampania ta ma na celu przypomnienie o tym, że Boże Narodzenie nie ogranicza się do wymiaru komercyjnego. To także szansa na bycie razem, spotkanie z bliskimi, dostrzeżenie innych ludzi wokół nas. Do udziału w akcji zaprosiliśmy również znane osoby związane z Wrocławiem, m.in. sportowców i aktorów.

Poprzez stronę internetową poswietuj.pl można wczytać swoje zdjęcie z kartką z wypisanym hasłem #życzę dokończonym w dowolny sposób. Fotografie można też opublikować na swoim Facebooku, opatrując tagiem #życzę. Wszystkie zostaną opublikowane, a z wybranych powstanie świąteczna wystawa.

Zdjęcie z życzeniami będzie sobie można zrobić także podczas Wrocławskiego Kolędowania na Rynku, na które serdecznie zapraszamy 14 grudnia, godz. 15.00. Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy wracamy często pamięcią do dzieciństwa. Przypominamy sobie magię kolorowych światełek i prezentów. Jest to też czas, kiedy mimo fizycznych odległości, różnic charakteru czy poglądów spotykamy się z bliskimi przy jednym stole, śpiewając kolędy, składając sobie życzenia, rozmawiając z dawno niewidzianą rodziną. W takich momentach nie tylko lampki na choince świecą swoim blaskiem. Rozpala się też coś w nas. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas radości, dobra i otwartości na drugiego człowieka. Bez względu na to, skąd pochodzimy, gdzie mieszkamy, ile mamy lat - "Cicha noc" rozbrzmiewa w każdym języku i w każdym zakątku świata. 

Zdjęcia
Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy zawód.