Pobiegnij w Prusicach w poszukiwaniu Świętego Mikołaja
Prusice

Wszystkich miłośników biegania zapraszamy do udziału w „III Biegu w poszukiwaniu Świętego Mikołaja”. 

Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km  - jest to pętla trasy Biegu Trzech Wież . Bieg odbędzie się 6 grudnia 2014 r. o godzinie 14.00,  tradycyjnie start oraz meta na Rynku w Prusicach.

Bieg w poszukiwaniu Świętego Mikołaja w Prusicach organizowany jest już po raz trzeci i corocznie gromadzi coraz więcej biegaczy i liczniejszą publiczność.

- Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz zdobywanie większej liczby zwolenników biegów - zaznacza Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: -  Jest to niewątpliwie kolejna akcja promocyjna miasta i gminy Prusice, która prowadzi do integracji zarówno lokalnej społeczności,  jak i środowiska biegaczy.

Bieg jest częścią organizowanego corocznie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku w Prusicach, podczas którego wręczane są przez Mikołaja paczki dla najmłodszych, przygotowane  stoiska świąteczne przez Stowarzyszenia, a także inne bożonarodzeniowe atrakcje.

Wymagania stawiane przez organizatorów to ukończony 16 rok życia oraz uiszczenie opłaty  (do 2 grudnia 10zł, potem 20 zł). Uczestniczyć mogą osoby bez względu na miejsce zamieszkania, przynależność klubową oraz narodowość. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km ulicami miasta Prusice oraz Piotrkowic Małych (nawierzchnia asfaltowa i brukowa) jest to pętla trasy Biegu Trzech Wież. Każdego zawodnika obowiązuje pokonanie trasy w ciągu 1 godziny. W biegu głównym występuje podział na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn (w tym podział na kategorie wiekowe). Kategoria dodatkowa to: najlepszy biegacz oraz najlepsza biegaczka Gminy Prusice.

Regulamin biegu jest dostępny na stronie internetowej: bieg.prusice.pl

Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz na stronie (wymagana wcześniejsza rejestracja): http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1455 a także 6 grudnia w biurze biegu od godziny 10 do 13. Biuro biegu mieści się w Prusickim Centrum Fitness w Prusicach, ul. Żmigrodzka 43, 55-110 Prusice (email: fitness@prusice.pl tel. 71 740 00 58, 509052335). Zawodnicy, którzy co najmniej 3 razy uczestniczyli w II edycji „Prusice biegają” są zwolnione z opłat. W dniu imprezy należy potwierdzić swoje uczestnictwo w biurze zawodów w godzinach 10- 13, które mieści się w Prusickim Centrum Fitness przy Zespole Szkół w Prusicach, ul. Żmigrodzka 43.

Organizator zapewnia pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy oraz upominki od Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Dla każdego uczestnika, który ukończy bieg czeka ciepły posiłek. Zawodnicy mają zapewnioną przebieralnię, szatnię oraz natrysk. Przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca w kategorii Open mężczyzn i Open Kobiet, nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej, nagroda dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki Gminy Prusice, a także za uczestnictwo.

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz podkreśla : - Cieszę się, że w Naszej Gminie już po raz kolejny zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy, który cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Radość dzieci ze spotkania z Mikołajem oraz z otrzymanego prezentu jest ogromna, a ich uśmiech uświadamia mi jak dzieciom czasem niewiele potrzeba do szczęścia.  Mieszkańcy mogą poczuć magię Świąt bez potrzeby wyjazdu do Wrocławia czy innych dużych miast.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się na bieg, aktywnego świątecznego przygotowania oraz wspólnego uczestnictwa w wyjątkowym Jarmarku Bożonarodzeniowym. 

na podstawie materiałów UM w Prusicach

Zdjęcia
Bieg w poszukiwaniu św. Mikołaja jest okazją nie tylko do dobrej zabawy, ale również poprawy kondycji przed zimowymi dniami