Nowa przychodnia w Trzebnicy
Trzebnica

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na rozbudowę, wyposażenie oraz modernizację istniejącego budynku przychodni zdrowia - Trzebnickiego Centrum Medycznego Zdrój. 

To przysłowiowa kropka nad „i” w oczekiwaniu trzebniczan na przychodnię zdrowia - wybudowaną na miarę rozwoju, jaki w ostatnich latach przeżywa gmina.

Zadanie przewiduje przebudowę starej przychodni oraz budowę nowego budynku w miejscu obecnej siedziby pogotowia ratunkowego. Całość zostanie scalona łącznikiem. Realizacja tej ważnej i długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku. Umowę podpisał Burmistrz Marek Długozima, a także prezesi ISB Budownictwo Alicja Łapuszyńska oraz Tomasz Wajdzik. Podpisy złożono w obecności Daniela Buczaka Sekretarza Gminy Trzebnica, Skarbnik Barbary Krokowskiej, Anny Imielskiej Prezesa TCM Zdrój, Naczelnika Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Zbigniewa Zarzecznego oraz zastępcy naczelnika TI Zbigniewa Mrozińskiego.

Prace prowadzić będzie ISB Budownictwo Sp. z o.o. z Wrocławia. - Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tak dynamicznym w ostatnich latach rozwoju Trzebnicy. Ze swej strony obiecuję, że dołożymy wszelkich starań, aby nowo powstałe Centrum Medyczne Zdrój było jedną z wizytówek Gminy i zostało ukończone w planowanym terminie - powiedział Prezes Zarządu Tomasz Wajdzik.

W rozbudowanej i zmodernizowanej przychodni zdrowia znajdą się specjalistyczne gabinety wraz z nowoczesnym wyposażeniem, pomieszczeniami rehabilitacyjnymi, przestrzenią dostosowaną dla potrzeb osób niepełnosprawnych, jak i kącik bezstresowego oczekiwania wydzielony dla dzieci. Rozbudowa obiektu pozwoli na zatrudnienie specjalistów, takich jak np. kardiolog, diabetolog, czy neurolog. Zagospodarowanie terenu wokół przychodni przewiduje również dodatkowe miejsca parkingowe.

- Jest to kolejny ważny etap w rozwoju miasta, ponieważ dzięki tej modernizacji zyskamy nowoczesną przychodnię, dostosowaną do potrzeb pacjentów - powiedział Burmistrz Marek Długozima - Opieka zdrowotna jest dla mnie absolutnym priorytetem, dlatego cieszę się, że projekt modernizacji przychodni wszedł w ostatnią fazę realizacji. Wraz z tym przedsięwzięciem kompletujemy kluczowe dla funkcjonowania Trzebniczan inwestycje. Bo oprócz opieki zdrowotnej zadbaliśmy o doskonałą przestrzeń do nauki naszych najmłodszych, oddając do użytku nowoczesny budynek Szkoły Podstawowej nr 2 oraz powołując do życia pierwszą w naszym regionie Szkołę Muzyczną. Co w połączeniu z remontowanym budynkiem Trzebnickiego Centrum Kultury wraz z powstającą nowoczesną salą kinową pokazuje, że rozumiemy, iż bez równorzędnego działania na polu oświaty, zdrowia i kultury, nie może być mowy o zrównoważonym rozwoju, który obecnie następuje w Gminie Trzebnica.

Zdjęcia
Burmistrz Marek Długozima oraz wykonawcy inwestycji - prezesi ISB Budownictwo Alicja Łapuszyńska oraz Tomasz Wajdzik