Historyczny mecz reprezentacji Aglomeracji Wrocławskiej

Projekt reprezentacji Aglomeracji Wrocławskiej realizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej we współpracy z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej.

Działalność reprezentacji rozpoczęła się wiosną bieżącego roku, kiedy rozegrano III Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej w piłce nożnej. Po turnieju selekcjoner reprezentacji, Paweł Sochacki, wybrał 34 najlepszych zawodników z rocznika 2004, którzy w lipcu spotkali się na zgrupowaniu w Krośnicach. Po zakończeniu obozu zawodnicy wrócili do swoich klubów i rozpoczęli kolejny sezon, pozostając pod okiem trenera Sochackiego. Forma młodych zawodników prezentowana w jesiennych meczach zadecydowała o powołaniach na pierwszy w historii mecz reprezentacji Aglomeracji Wrocławskiej. Do liczącej 20 osób kadry na to spotkanie trafili zawodnicy reprezentujący Akademię Piłkarską Śląsk Wrocław, WKS Śląsk Wrocław, MKS Piast Żmigród, MKS Parasol Wrocław, MKS Oława oraz FC Wrocław Academy.

Debiutanckie spotkanie rozegrane zostało w czwartek, 23 października. Inauguracja wypadła bardzo okazale - reprezentacja Aglomeracji Wrocławskiej pokonała reprezentację Dolnego Śląska aż 7:1. Bramki dla Aglomeracji Wrocławskiej zdobywali: po dwa trafienia Jakub Jezierski oraz Dawid Matuszewski, natomiast Jerzy Zender, Dorian Gupieniec i Marcin Kaczor po jednej. Ostatni gol padł po trafieniu samobójczym. Honorową bramkę dla reprezentacji Dolnego Śląska zdobył jej bramkarz, Kacper Bolisęga, popisując się atomowym uderzeniem z rzutu wolnego.

Imponujący rezultat meczu przeciw reprezentacji Dolnego Śląska potwierdził dobry kierunek, w jakim podąża ekipa trenera Sochackiego. Jak mówi prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, Jacek Kowalski, projekt będzie kontynuowany w roku 2015 w tym samym roczniku i rozpocznie się na wiosnę kolejnym meczem kontrolnym.

 

Zdjęcia
fot. Filip Głuch