Jednośladem po Długołęce
Długołęka

Jednym z najlepszych sposobów aktywnego korzystania z ostatnich ciepłych dni jest wycieczka rowerowa. Gmina Długołęka zaprasza wszystkich miłośników jednośladów na rajd rowerowy. Finałem wycieczki będzie ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka dedykowana jest głównie dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy, ale organizatorzy nie wprowadzają żadnych ograniczeń wiekowych. - Każda osoba jest mile widziana na starcie. Zapraszamy również mieszkańców sąsiednich gmin oraz Wrocławia - zaprasza Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy. 

Rajd rowerowy rozpocznie w najbliższą niedzielę o godz. 14. Cykliści wystartują spod Urzędu Gminy w Długołęce. Zaplanowana trasa ma długość 10 km i wiedzie przez Kamień, Bielawę, Raków, a kończy się w przy zabytkowym pałacu w Borowej, gdzie na wszystkich uczestników czeka integracyjne ognisko. Po drodze zaplanowany jest krótki postój przy malowniczych stawach między Bielawą a Rakowem. Na mecie najmłodsi rowerzyści będą szukać skarbu rodziny von Schwerinów. 

Rajd rowerowy będzie zabezpieczony przez policję, a najmłodsi uczestnicy będą mieć zapewnioną opiekę osób dorosłych. - Ważne, żeby każdy rowerzysta miał sprawne światła w rowerze, elementy odblaskowe na ubraniu oraz kask ochronny. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodzica na udział w rajdzie - informują organizatorzy. Regulamin rajdu dostępny jest na stronie www.gmina.dlugoleka.pl 

Przyjedź na rajd rowerowy z Wrocławia i Oleśnicy! Rozkład PKP z możliwością przewozów rowerów:

Wrocław Główny (12:09) - Długołęka (12:42) 
Borowa Oleśnicka (18:55) - Wrocław Główny (19:35)

Oleśnica (12:27) - Długołęka (12:44)
Borowa Oleśnicka (18:26) - Oleśnica (18:36)

Zdjęcia
plakat promocyjny