Zamknięcie sezonu na krośnickiej kolejce
Krośnice

Na 26 października zaplanowano zamknięcie sezonu na Krośnickiej Kolei Wąskotorowej. Będzie to ostatnia szansa na przejazd krośnickim parowozem. Organizatorzy na ten dzień zaplanowali mnóstwo atrakcji.

Tegoroczny sezon był dla Krośnickiej Kolei Wąskotorowej niezwykle intensywny. Krośnicką atrakcję odwiedziły tysiące osób. Na jej terenie odbyło się wiele niezwykłych imprez, w tym Brave Festival. Impreza z okazji zakończenia sezonu na Krośnickiej Kolei Wąskotorowej rozpocznie się o godz. 14.00, jednak kursy odbywać się będą zgodnie z przyjętym w tym sezonie rozkładem jazdy, czyli od godz. 11.00. W czasie imprezy odbędzie się ostatni w tym sezonie Jarmark Produktów Lokalnych, gdzie ze swoją ofertą zaprezentują się m.in. lokalni sadownicy z owocami i przetworami, sołectwa z gminy Krośnice, Andrzej Kret z wyrobami z loomu, Janusz Talaga prowadzący muzeum minerałów i skamieniałości, krośniczanki z biżuterią ręcznie robioną. Swoje stoisko będzie również miała spółka Stawy Milickie, która serwować będzie m.in. karpia w różnych postaciach. Z szeroką ofertą gastronomiczną zaprezentuje się także „Karpik pod Strzechą” oferujący różne gatunki ryb. Wielką atrakcja w czasie imprezy, w przypadku sprzyjającej pogody, będą widokowe loty helikopterem nad Krośnicami i „Stawami Krośnickimi”. Dodatkowo odbędą się również widowiskowe przejazdy lokomotywą Px-48. Podejmowana będzie także próba bicia prędkości przejazdu parowozu na prostym odcinku torów. W godzinach wieczornych odbędzie się pokaz „Fire Show” z wykorzystaniem efektów muzycznych i pirotechnicznych. Organizatorzy pomyśleli także o najmłodszych, którzy będą mogli skorzystać z wyjątkowej strefy dzieci, w której znajdą się dmuchane zamki, malowanie twarzy oraz gry i zabawy animacyjne prowadzone przez klauna i szczudlarza. Ze swoim stoiskiem zaprezentuje się „Czekoladowy warsztat”, który oferować będzie najmłodszym czekoladowe „narzędzia warsztatowe”.

Każdy, kto odwiedzi tego dnia teren krośnickiej kolejki będzie mógł bezpłatnie poczęstować się grochówką. Funkcjonować będzie także wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowerków wodnych i łódek) oraz wypożyczalnia rowerów i lornetek. Będzie to również ostatnia okazja do przejażdżki krośnickim parowozem w tym sezonie. 

Zdjęcia
26 października po raz ostatni w tym roku będzie można skorzystać z przejażdżki parowozem Px-48