Otwarcie stadionu lekkoatletycznego
Długołęka

W sobotę 11 października w Długołęce zostanie otwarty pierwszy w powiecie stadion lekkoatletyczny. Z tej okazji przygotowujemy wiele sportowych atrakcji m.in. test Coopera dla wszystkich, zawody lekkoatletyczne dla szkół oraz sztafetę pokazową.

Stadion w Długołęce powstaje w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.  Gmina uzyskała z urzędu marszałkowskiego dofinansowanie w wysokości 310 tys. zł na budowę, co stanowi 50 % wartości inwestycji. Mieszkańcy będą mieli do swojej dyspozycji sześciotorową bieżnię okólną o długości 400 m, czterotorową bieżnię do sprintu, skocznię w dal, boisko do pchnięcia kulą oraz boisko piłkarskie o nawierzchni trawiastej.

Prace nad stadionem dobiegają już końca. Położono pierwszą warstwę nawierzchni bieżni okólnej i bieżni do sprintu. Prowadzone są również działania związane z uporządkowaniem terenu, montażem ogrodzenia obiektu oraz budową ścieżek komunikacyjnych prowadzących do stadionu. Gmina zleciła wykonanie dokumentacji projektowej szatni z zapleczem sanitarnym. Stadion lekkoatletyczny to kolejny obiekt sportowy w gminie. Do dyspozycji mieszkańców są również liczne boiska wielofunkcyjne, orliki, siłownie napowietrzne, a także pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej - Inwestycja w sport zawsze się opłaca. Dzięki temu aktywizujemy mieszkańców i stwarzamy im szansę rozwijania swoich umiejętności. Kto wie, może wśród nas znajdziemy przyszłego olimpijczyka - zastanawia się z uśmiechem Iwona Agnieszka Łebek.

Uroczystość otwarcia stadionu odbędzie się w pobliżu urzędu gminy, gdzie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Organizatorzy przygotowali wiele sportowych atrakcji.  Uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w zawodach lekkoatletycznych. Na każdego uczestnika czekają pamiątkowe medale a na zwycięzców puchary. Wójt gminy wręczy również stypendia dla najzdolniejszych sportowców z gminy. Część z nich, podobnie jak pozostali uczestnicy imprezy, będzie miała okazję sprawdzenia się w teście Coopera. Dodatkową atrakcją będą stoiska ze zdrową i ekologiczną żywnością. Uroczystość otwarcia stadionu rozpocznie się o godz. 11:00.

na podstawie materiałów UG Długołęka 

Zdjęcia