Miejskie Dni Wolontariatu
Wrocław

Od 20 września do 24 października obywać się będą we Wrocławiu IV Miejskie Dni Wolontariatu.

Jest to efekt współpracy Miejskiego Centrum Wolontariatu i międzynarodowych firm wrocławskich. Przez miesiąc prowadzone będą bezpłatne szkolenia, zarówno dla wolontariuszy, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Otwarcie imprezy, połączone z inauguracją Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu, zaplanowane jest na 20 września na Wyspie Słodowej. Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku i szkoleniach! 

Przedstawicieli organizacji pozarządowych, wolontariuszy, a także wszystkich mieszkańców Wrocławia zapraszamy 20 września na Piknik Wolontariatu. Na Wyspie Słodowej przygotowanych zostanie wiele atrakcji, takich jak: spotkanie o fundraisingu,zabawy integracyjne, bicie rekordu Guinnessa, animacje sportowe, koncerty na żywo oraz pokaz kina plenerowego organizowane w ramach projektu „Wyspa na Weekend”.

Głównym celem tegorocznych Dni Wolontariatu jest podkreślenie wolontariatu jako elementu doświadczenia coraz bardziej cenionego przez pracodawców. Kolejny rok z rzędu realizujemy pomysł łączenia poprzez wolontariat pracowniczy specjalistycznej wiedzy przedstawicieli międzynarodowych firm oraz zapału do działania i energii osób zainteresowanych wolontariatem. Efektem tych działań jest 20 bezpłatnych szkoleń, które poprowadzą trenerzy-wolontariusze z firm zaangażowanych w realizowanie idei biznesu odpowiedzialnego społecznie: Credit Suisse, PwC, UPS oraz Manufaktura Możliwości. Program imprezy uzupełniają dwa szkolenia „ABC wolontariatu”, bezpośrednio przygotowujące do podjęcia działań wolontaryjnych.

Wśród zaplanowanych szkoleń znalazły się m.in.:

- Time Management - zawładnij czasem!”, czyli praktyczne szkolenie o tym, jak zarządzać zadaniami w czasie, kładąc priorytety i kontrolować swoją własną listę zadań do zrobienia;

- Sztuka spadania - czyli jak podchodzić do porażki” - warsztaty dotyczące rozwojowych aspektów porażek, podczas których poruszone zostaną zagadnienia takie jak: konstruktywne reagowanie na porażkę, umiejętność wyciągania z niej wniosków, metody akceptacji własnych potknięć oraz sposoby radzenia sobie z lękiem przed popełnianiem błędów;

- Aby chciało się chcieć, czyli parę słów o motywacji wewnętrznej” - szkolenie dotyczące właściwych nawyków myślowych oraz sposobów na odnajdywanie wewnętrznych pobudek, które motywować będą do działania.

Organizatorem Miejskich Dni Wolontariatu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami.

Wszelkie informacje na temat prowadzonych szkoleń można uzyskać w Miejskim Centrum Wolontariatu: tel.: 71 71 42 415, e-mail: centrum@wolontariat.wroclaw.pl, na stronie wolontariat.wroclaw.pl oraz facebook.com/MiejskieCentrumWolontariatu.

Ilość miejsc ograniczona.

Zdjęcia