Piknik na czterech łapach
Długołęka

Piknik odbędzie się 21 września (niedziela) o godzinie 11.00 w miejscowości Szczodre koło Wrocławia. 

Piknik adresowany jest do wszystkich miłośników psów i dobrej zabawy a przede wszystkim: właścicieli psów, które sprawiają problemy behawioralne. Na Pikniku obecny będzie behawiorysta, który odpowie na pytania; do rodziców z dziećmi, które podczas warsztatów w ogromnym Truck busie Fundacji Ewy Naworol nauczą się bezpiecznej komunikacji z psem, otrzymają edukacyjne kolorowanki, baloniki, będą mogły narysować psa kredą po asfalcie czy pochwalić się przed kolegami pięknym malunkiem na twarzy; właścicieli psów pełnych energii, które spędzą aktywnie czas i potem będą odsypiać przez dwa dni po Pikniku;
osób ambitnych lubiących wyzwania, którzy chcą zgarnąć nagrody w "zabawach w terenie";  opiekunów psów nierasowych chcący "pokazać całemu światu" swojego kochanego i pięknego czworonoga i wreszcie właścicieli psów adoptowanych, którzy chcą świecić przykładem dobrego uczynku i ogromnego serducha - Medal będzie czekał na wszystkich opiekunów psów adoptowanych.

Pierwszą atrakcją Pikniku  będą zabawy w terenie polegające na rozwiązaniu zadań w punktach kontrolnych znajdujących się w parku nad stawem w Szczodrem. Będą one dotyczyły wiedzy ogólnej związanej z psami. Bazy będą obsługiwane przez profesjonalistów, m. in. zoopsychologa, tresera, weterynarza, psiego fryzjera. Dzięki temu będzie można od razu porozmawiać bezpośrednio z fachowcem o swoim psiaku. Za każdą poprawną odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie uczestnik otrzymuje punkty (0, 1, 2 lub 3) oraz "Kanady" (piknikowe banknoty). Za "piknikowe banknoty" będzie można wykupić upominki z puli nagród. W międzyczasie będą odbywały się pokazy szkolenia psów, frisbee, agility, flyball. Po godzinie 16 rozpoczyna się oficjalne wyróżnienie właścicieli psów, które zostały "przygarnięte" na przełomie minionych lat. Zaraz potem będzie pokaz psów szukających domu stałego. Prawie na sam koniec imprezy odbędzie się Wystawa Psów Nierasowych i wyłonienie Miss oraz Mistera Acany. O zwycięstwie psiaków tej ostatniej konkurencji będzie decydowała wielkość aplauzu widowni podczas jego pokazu. Ostatnim punktem Pikniku będzie wyłonienie zwycięzcy w konkursie "Zabawy w terenie".

na podstawie materiałów Stowarzyszenia Piknik na Czterech Łapach 

Zdjęcia
To będzie wspaniały dzień dla wszystkich miłośników psów