Miasto we władaniu krasnali!
Wrocław

12 i 13 września w Teatrze Lalek i pobliskim Ogrodzie Staromiejskim odbędzie się Wrocławski Festiwal Krasnoludków. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Jak co roku festiwal rozpocznie Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków, która wyruszy 12 września o godzinie 12.00 spod pręgierza. Podczas każdej edycji dzieci z wrocławskich szkół zbierają się na Rynku, skąd kolorowym korowodem ruszają do Ogrodu Staromiejskiego, ogłaszając wszystkim początek święta krasnoludków.

Po takiej inauguracji czas zacząć zabawę! W pierwszym dniu festiwalu (piątek, 12 września) w Ogrodzie Staromiejskim odbędzie się konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli. Zgłoszone drużyny dekorować będą kartonowe domki, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. W parku działać będzie kilka stref tworzących Wielką wioskę krasnoludków. Dzieci będą mogły poczuć się w niej jak w świecie wrocławskich skrzatów, bo wszystkie atrakcje miasteczka zaprezentują im krasnoludki. W programie m.in.: warsztaty tworzenia gipsowych odlewów krasnoludków (na wzór figurek rozstawionych we Wrocławiu), atelier fotograficzne, warsztaty robienia ozdób i lalek.

Kolejnego dnia (sobota, 13 września) od godziny 11.00 do 16.00, o każdej pełnej godzinie, Scena Letnia Teatru Lalek zaprasza na spektakle według autorskiego projektu studentów wrocławskiej PWST - Igora Fijałkowskiego i Mateusza Brodowskiego. Program został przygotowany specjalnie na tegoroczną edycję Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. O 11.30 startuje rodzinna gra miejska, której uczestnicy sami staną się krasnalami - chętni powinni zapisać się wcześniej (szczegóły na stronie festiwalu). Cały czas działać będzie Wielka wioska krasnoludków ze wszystkimi atrakcjami. W tym dniu krasnoludki popracują także nad tężyzną fizyczną gości odwiedzających Ogród Staromiejski podczas dwóch sesji „krasnalfitnessu”. Jedną z atrakcji Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków jest także wystawa plenerowa, która prezentuje najmniejszych mieszkańców naszego miasta. Ruszyła już 1 września, a oglądać ją można na pl. Solnym.

13 września wieczorem - wielkie wydarzenie dla nieco starszych krasnali i wielbicieli kabaretu. Gale organizowane na zakończenie wrocławskiego festiwalu na stałe wpisały się już do kalendarza zarówno widzów, jak i najlepszych wykonawców sceny kabaretowej. O 18.30 w Teatrze Lalek rozpocznie się Wieczór Komedii Improwizowanej. Improwizacje kabaretowe to nowy rodzaj rozrywkowego show, które podbija Polskę. Wszystko, co dzieje się na scenie, jest niezaplanowane i spontaniczne, a najważniejsza w całym przedsięwzięciu jest publiczność, która decyduje o tym, w jaki sposób potoczy się akcja. Wystąpią Narwani z Kontekstu, Improkracja, a specjalnym gościem wieczoru będzie formacja Małe Instrumenty. Niesamowita energia, zabawni aktorzy, szalone pomysły oraz interakcja z publicznością gwarantują niezapomniane i pełne śmiechu chwile! Występ jest biletowany.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w Ogrodzie Staromiejskim jest bezpłatny. Bilety na Wieczór Komedii Improwizowanej w Teatrze Lalek w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14.

na podstawie materiałów UM we Wrocławiu

Zdjęcia
plakat promocyjny