„Żebyś biegał na cały ROCK”
Żmigród

Gmina Żmigród i Radio Wrocław zapraszają już w najbliższą niedzielę, 7 września 2014 roku o godzinie 12:00 pod żmigrodzką Basztę, na uroczyste otwarcie tras biegowych w Zespole Pałacowo-Parkowym w Żmigrodzie.

Gmina, we współpracy z Nadleśnictwem Żmigród i Zespołem Placówek Kultury, przyłączyła się do akcji Radia Wrocław propagującej aktywny styl życia, pod hasłem „Żebyś biegał na cały ROCK”. Polega ona na wytyczaniu i oznakowaniu ścieżek biegowych i rekreacyjnych w najciekawszych miejscach Dolnego Śląska. Jednym z takich miejsc jest właśnie żmigrodzki park pałacowy. Tutaj wytyczono dwie trasy, każda jest w formie pętli ze startem i metą w tym samym miejscu. Dłuższa, nosząca nazwę Trakt książęcy, liczy dokładnie 3463 metry, prowadzi przez park i lasy wokół niego. Krótsza, nazwana Aleją pałacową, ma 1015 metrów, zlokalizowana jest na obszarze parku. Dzięki dokładnemu oznakowaniu obu ścieżek biegowych i różnym długościom trasy, odnajdzie się tutaj  tak biegacz zaawansowany jak i początkujący, poradzą też sobie bez trudu dzieci.

W niedzielę, punktualnie o godzinie 12:00, uroczyście otworzymy obie trasy, rozegrane zostaną także biegi kilku kategoriach wiekowych. Ideą imprezy nie jest rywalizacja, lecz rekreacja. Zwycięzcą będzie więc każdy, kto zapisze się w dniu zawodów w biurze organizacyjnym przy żmigrodzkiej baszcie, czynnym od godziny 10:00, wystartuje i dobiegnie do mety. Gmina Żmigród i Radio Wrocław, które będzie na żywo relacjonowało to, co dzieje się w żmigrodzkim parku, każdemu biegaczowi, który pojawi się na mecie zapewni sympatyczne gadżety - w tym pamiątkowy medal. A sportowym zmaganiom towarzyszyć będzie piknik z Zespołem Placówek Kultury w Żmigrodzie. Nie zabraknie występów artystycznych i atrakcji dla dzieci.

na podstawie materiałów UM w Żmigrodzie

Zdjęcia
Zespół Pałacowo - Parkowy w Żmigrodzie