Coraz więcej turystów odwiedza Krośnice
Krośnice

Ponad 70 tys. zł pozyskano ze sprzedaży biletów za przejazd Krośnicką Koleją Wąskotorową w okresie od maja do końca czerwca.

Z weekendu na weekend wzrasta liczba osób, które korzystają z przestrzeni parkowej Krośnice - Wierzchowice, gdzie można skorzystać nie tylko z przejażdżki kolejką, ale również z placu zabaw, dmuchanych zabawek, miejsca wyznaczonego do kąpieli oraz alei łączącej Krośnice z Wierzchowicami.

Od zeszłorocznego otwarcia Krośnickiej Kolei Wąskotorowej do końca czerwca z przejażdżki krośnicką kolejką skorzystało blisko 25 tys. osób. Dzięki zewnętrznym środkom finansowym teren zespołu pałacowo - parkowego Krośnice - Wierzchowice sukcesywnie uzupełniany jest nowymi inwestycjami, które mają na celu stworzenie przestrzeni atrakcyjnej pod względem turystycznym i przyczyniają się do porządkowania i podnoszenia estetyki gminy Krośnice. Teren wokół Krośnickiej Kolei Wąskotorowej służy nie tylko turystom odwiedzającym Krośnice, ale przede wszystkim mieszkańcom. Zakończyły się prace związane z budową placu zabaw, z którego korzystają już najmłodsi. Trwa ostatni etap budowy alei parkowej łączącej Krośnice z Wierzchowicami, na której obecnie trwają prace związane z instalacją oświetlenia. W czerwcu zostało również oddane do użytku miejsce wyznaczone do kąpieli, gdzie nad bezpieczeństwem osób korzystających z tej atrakcji czuwa dwóch ratowników na każdej zmianie. Przy stawie rekreacyjnym zamontowane zostały także pomosty pozwalające na bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z łódek i rowerków, których wypożyczalnia już funkcjonuje. Odwiedzający w weekend teren Krośnickiej Kolei Wąskotorowej najmłodsi mogą skorzystać z zabawek dmuchanych, za które w soboty nie pobiera się opłat. 

Na podstawie materiałów CETS Krośnice

Zdjęcia
W gorące, letnie dni warto skorzystać z możliwości rekreacji nad wodą