"Brave Kids" w Krośnicach
Krośnice

Krośnice po raz trzeci gościć będą u siebie uczestników programu "Brave Kids".

4 lipca przyjadą do Krośnic "odważne dzieci" z 18 krajów m.in. z Iranu, Izraela, Indii, Nepalu, Ugandy, Brazylii, Grenlandii, Maroka. Nie zabraknie także artystów z Europy: Polski, Rumunii i Portugalii. Od 20 czerwca uczestnicy projektu realizowanego przez wrocławskie Stowarzyszenie  "Pieśń Kozła"  mogą cieszyć się ze wspólnego pobytu w Polsce. Będą gościli przez dwa tygodnie u rodzin w czterech polskich miastach: Wrocławiu, Wałbrzychu, Puszczykowie i Warszawie. Każda grupa będzie pracowała nad swoją cząstką wielkiego spektaklu, który ostatecznie zostanie dopracowany podczas wspólnego pobytu wszystkich uczestników w Krośnicach. Finał ich artystycznych zmagań nastąpi 11 lipca w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Dzieci, które przyjadą do Polski, przywiozą oprócz swojej tradycji, cząstki swojego życia, często bardzo ciężkiego. Dla większości udział w tym projekcie będzie jedyną możliwością zobaczenia innego świata, niż tego, w którym żyją na co dzień.

Zanim uczestnicy projektu przyjadą do Krośnic, 28 czerwca w sobotę dwudziestoosobowa grupa wolontariuszy pojedzie na paradę Brave Kids, która odbędzie się na wrocławskim rynku. W dniach 8-10 lipca w krosnickim CETS-ie odbędą się warsztaty artystyczne dla najmłodszych krośniczan. 9 lipca ulicami Krośnic przejdzie barwna parada dzieci, w którą będą mogły się włączyć całe rodziny. Natomiast 10 lipca wszyscy mieszkańcy zaproszeni są na spektakl, który będzie próbą generalną przed wielkim występem na otwarcie Brave Festival. Krośnicką część projektu zakończy otwarty  piknik pożegnalny dla wszystkich osób wspierających Brave Kids, który odbędzie się 12 lipca na terenie Krośnickiej Kolei Wąskotorowej. 

Warto spotkać się z "odważnymi dzieciakami" w Krośnicach.

Zdjęcia
Uczestnicy poprzedniej edycji programu Brave Kids w Krośnicach