Piknik Rycerski Gromnik 2014
Przeworno

Już niebawem, 29 czerwca 2014r. Góra Gromnik stanie się tętniącym życiem średniowiecznym obozowiskiem. 

Piknik Rycerski jest imprezą masową, promującą walory turystyczne Góry Gromnik, na stałe wpisaną w kalendarz imprez i wydarzeń kulturalnych Gminy Przeworno. W tym roku Gromnik już po raz piąty stanie się areną walk rycerskich ale przede wszystkim miejscem, gdzie turyści z Dolnego Śląska i nie tylko spędzą niezapomniane chwile.

Choć na chwilę wszyscy chętni będą mogli w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych wkroczyć do świata średniowieczna i poznać bliżej historię najwyższego wzniesienia Wzgórz Strzelińskich, gdzie swój warowny obóz założyli niegdyś raubritterzy von Czirnowie.

Na cały dzień szczyt Góry stanie się wioską rycerską. Czeka na Państwa wiele ciekawych atrakcji m.in.: gry plebejskie połączone z questingiem, pokazy garncarstwa, wyrobu biżuterii średniowiecznej, lepienia z gliny, zwiedzanie wioski rycerskiej, wielki pokaz rycerski, turnieje- łuczniczy oraz walk bojowych. Całodzienne zmagania rycerzy i łuczników zwieńczy wieczorna Bitwa o Górę Gromnik, w której udział wezmą wszystkie bractwa rycerskie. Jest to rekonstrukcja bitwy jaką stoczyli o Twierdzę na Górze Gromnik rycerze von Czirn oraz wojska biskupie i miast księstwa wrocławskiego. Zaś na zakończeniehistoryczny spektakl przestrzennyprzy użyciu laserów. Będzie to historia tego miejsca przedstawiona przy użyciu najnowszych technik wizualizacji graficznej, połączona z przestrzennym widowiskiem laserowym.

Z całą pewnością wiele będzie się działo. Nie może Państwa zabraknąć! Dołączcie do nas już 29 czerwca. Początek imprezy o godzinie 16:00. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji na www.facebook/Piknik-rycerski-na-Górze-Gromnik

 

Materiał promocyjne Gminy Przeworno

Zdjęcia
Piknik Rycerski jest wspaniałą okazją do przeniesienia się w dawne, średniowieczne wieki Piknik Rycerski jest wspaniałą okazją do przeniesienia się w dawne, średniowieczne wieki Piknik Rycerski jest wspaniałą okazją do przeniesienia się w dawne, średniowieczne wieki