Dzieci z Aglomeracji Wrocławskiej już trenują w Krośnicach!

Wystartował AGLOCAMP 2023 w Krośnicach, czyli sportowe ferie z Aglomeracją Wrocławską, w ramach których 65 młodych sportowców z czterech gmin: Czernicy, Dziadowej Kłody, Jordanowa Śląskiego oraz Zawoni będzie rywalizować w takich dyscyplinach jak ultimate frisbee, biegi na orientację, koszykówka czy badminton.

 

Na uczestników czekają i inne atrakcje, w tym zajęcia integracyjne, zajęcia na basenie oraz wyjazd do Wrocławia, gdzie m.in. zwiedzą Tarczyński Arena.

Tradycja Aglocampów rozpoczęła się w 2014 roku i trwała nieprzerwanie do 2020 roku, kiedy to pandemia pokrzyżowała organizatorom szyki. Teraz Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska wznawia to przedsięwzięcie, w którym wzięło do tej pory udział blisko tysiąc dzieci z dwudziestu kilka gmin. Idea Aglocampu zasadza się interdyscyplinarnym podejściu - uczestnicy podczas tygodniowego obozu mają okazję spróbować swych sił w jak największej liczbie dyscyplin sportowych, by sprawdzić swe predyspozycje i odkryć ewentualne talenty. Ponadto w programie znajdują się elementy edukacji kulturalnej i przyrodniczej, co odzwierciedla holistyczne podejście stowarzyszenia do kształcenia i rozwoju młodych ludzi.

Od samego początku areną projektu były Krośnice, miejscowość o wyjątkowych walorach lokalizacyjnych i przyrodniczych. Krośnice słyną między innymi z Krośnickiej Kolei Wąskotorowej, która kursuje od końca kwietnia do końca września na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego po niemal 3-kilometrowej trasie. Dla miłośników przyrody przygotowano natomiast liczne ścieżki prowadzące przepięknymi groblami Stawów Krośnickich. Warto przyjechać do Krośnic, by odkryć więcej ukrytych między zielenią skarbów! :)

Zdjęcia