700 000 złotych wsparcia dla gmin Aglomeracji Wrocławskiej

Zjazd Stowarzyszenia zdecydował o przekazaniu kolejnych środków gminom członkowskim.

Zapewnienie uchodźcom z Ukrainy godziwych warunków to ogromne wyzwanie, które spada w dużej mierze na barki wolontariuszy oraz samorządów lokalnych. Aglomeracja Wrocławska po raz kolejny wesprze te ostatnie, przekazując im środki na pokrycie najpilniejszych wydatków rzeczowych.

Do tej pory przekazaliśmy na ten cel 230 000 złotych, ale po analizie danych, jakie otrzymaliśmy od gmin, zjazd Stowarzyszenia podjął decyzję o uruchomieniu kolejnych środków. Zostaną one przeznaczone przede wszystkim na wyposażenie obiektów gminnych, które zostaną udostępnione uchodźcom, w małe i duże AGD, łóżka polowe, materace, koce, pościel itp. Biorąc pod uwagę ogromną skalę przedsięwzięcia, zjazd ustalił wysokość drugiej tury pomocy na poziomie 470 000 złotych.

Ponadto, mając na uwadze trudną sytuację psychiczną najmłodszych uciekinierów z ogarniętej wojną Ukrainy, pilnie pracujemy wraz z naszymi partnerami nad specjalną ofertą skierowaną właśnie do nich. Obejmie ona pulę bezpłatnych biletów wstępu do wybranych wrocławskich atrakcji, a ich dystrybucją zajmą się nasze gminy członkowskie.

Zdjęcie: Artur Sobolewski

Zdjęcia
Zdjęcie: Artur Sobolewski