Plan Zrównoważonej Mobilności

Ruszają prace nad pierwszym etapem opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności - całościowym modelem transportu dla Aglomeracji Wrocławskiej.

Opracowanie planu umożliwi całościowe podejście do tego złożonego zagadnienia, ale i pozwoli w przyszłości ubiegać się o środki europejskie na wdrażanie zaproponowanych w nim rozwiązań.

Konsultacje społeczne w sprawie planu odbędą się online w czterech terminach:
- 19/04/2021 - godz. 8.00,
- 20/04/2021 - godz. 13.00,
- 21/04/2021 - godz. 17.00,
- 23/04/2021 - godz. 10.00,
ale już dziś można się do nich zgłosić pod adresem konsultacje@lpw-consulting.pl.

W pierwszym etapie konsultacji wykonawca będzie gromadził ogólne informacje na temat bolączek obecnego systemu, ale warto uczestniczyć w tworzeniu planu od samego początku.

Opracowanie, poza samym Wrocławiem, obejmie obszar następujących gmin Aglomeracji Wrocławskiej:
Bierutów, Borów, miasto Brzeg, Brzeg Dolny, Czernica, Długołęka, Dobroszyce, Domaniów, Dziadowa Kłoda, Jelcz-Laskowice, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Kostomłoty, Krośnice, Malczyce, Mietków Międzybórz, Miękinia, Oborniki Śląskie, miasto Oleśnica, gmina wiejska Oleśnica, miasto Oława, gmina wiejska Oława, Prusice, Przeworno, Siechnice, Sobótka, Strzelin, Syców, Środa Śląska, Trzebnica, Wisznia Mała, Wołów, Zawonia, Żmigród i Żórawina.

Zachęcamy do udziału w konsultacjach i aktywnego wpływu na przyszły kształt systemu komunikacji w Aglomeracji Wrocławskiej.

Projekt realizowany przez Gminę Wrocław w ramach dotacji udzielonej przez Stowarzyszenie Aglomeracja Wrocławska.

Zdjęcia