Festiwal "Europa na widelcu"
Wrocław

W dniach 4-8 czerwca we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Festiwalu „Europa na widelcu”. 

Będzie to już szósta odsłona tego radosnego wydarzenia. W ciągu pięciu, niezwykle smacznych dni na uczestników Festiwalu czeka wiele atrakcji. Pojawią się na nim znakomicie wszystkim znani eksperci kulinarni - Robert Makłowicz, Piotr Bikont i Piotr Kucharski.

W czasie trwania Festiwalu odbędą się również bardzo interesujące wydarzenia towarzyszące. Wśród nich między innymi:

W środę, 4 czerwca, w Centrum Nauk o Żywności i Żywieniu (ul. Józefa Chełmońskiego 37-41) odbędą się warsztaty pt. Fakty i mity kuchni dietetycznej”. Aby móc w nich uczestniczyć, należy wcześniej zapisać się na stronie  www.warsztaty2014.smakiwroclawia.pl.

Warsztaty odbędą się w nowoczesnej pracowni technologii gastronomii, a uczestnicy będą własnoręcznie przygotowywali i degustowali różne potrawy stosowane w dietoterapii otyłości, miażdżycy, cukrzycy i nietolerancji glutenu, aby przekonać się, że jedzenie dietetyczne może być smaczne i urozmaicone. 

5 czerwca w kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21) odbędzie się konferencja pt. „Europa regionów - Polska regionów. Tradycje regionów i współczesne trendy kulinarne - wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych, wejściówki można odebrać w kasie kina.

Pełen program Festiwalu znajdą Państwo w zakładce "Pliki", która znajduje się poniżej. 

Festiwal „Europa na widelcu” to nie tylko biesiada na Rynku, ale także kilkudniowy jarmark, podczas którego wystawcy prezentują swoje produkty. Na stoiskach można kupić świeżą lokalną żywność, wędliny, sery czy przetwory. W tym roku w ofercie będą produkty z różnych regionów Europy i potrawy charakterystyczne dla wybranego europejskiego kraju. Więcej na www.smakiwroclawia.pl

Zdjęcia
Na Festiwalu pojawią się wyjątkowi goście
Pliki