Wystawa "Madonny Śląskie"
Zawonia

W Świątyni Artystów w Zawoni, 31.05 o godz. 18:00 otwarta zostanie wystawa artystycznych form szklanych wybitnej artystki Beaty Stankiewicz-Szczerbik.

Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu "Sztuka kobiet. Zdarzenia" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Anny Komorowskiej.

"Tworzę w szkle. Szkło jest mistyczne. Łączy dwa światy, ducha i materii. Ani to ciecz, ani ciało stałe. Ciężkie i niezwykle lekkie w wyrazie. Odgradza od świata zewnętrznego, jednocześnie eksponując jego piękno. Bywa widoczne z zewnątrz. Jak każda żywa istota łaknie światła, bez niego marnieje i usycha. Jest wredne i niewdzięczne. Bywa łaskawe, daje się okiełznać, wtedy cieszy mnie i zapominam o trudnych chwilach. Myślę, że to miłość ze wzajemnością" - pisze o sobie i swojej twórczości Beata Stankiewicz-Szczerbik. 

Wystawa w Zawoni spina klamrą poszukiwania tajemnicy kobiety. Kobiety Szczerbik są mistyczne, a jednocześnie niezwykle mocno pobudzające wszelkiego rodzaju zmysły. Są jak kwiat, który rozkwita swoim rodzicielstwem. 

Serdecznie zapraszamy na wernisaż. 

 

na podstawie materiałów Pana Konrada Laprusa

Zdjęcia
Plakat promujący Wystawę