Jesień z Rozczytaną Aglomeracją

W 2015 roku wystartował projekt Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej - „Rozczytana Aglomeracja” - który ma przeciwdziałać niepokojącemu trendowi spadku czytelnictwa.

Podjęte działania zakończyły się sukcesem - spotkania autorskie cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców Aglomeracji Wrocławskiej. Przed nami kolejny sezon spotkań autorskich z pisarzami organizowanych przez Rozczytaną Aglomerację. Mimo nadchodzącej jesieni, organizatorzy nie tracą wigoru i pełni entuzjazmu ruszają z autorami do mniejszych i większych bibliotek, by wspólnie promować czytelnictwo. Każde spotkanie jest wspaniałą okazją do rozmowy ze znanymi i lubianymi pisarzami, nie tylko o książkach.

Tradycyjnie już zadbano o to, by zadowoleni byli wszyscy czytelnicy - zarówno ci najmłodsi, jak i ci metrycznie trochę starsi. Wrzesień rozpocznie się spotkaniami z nową załogantką Rozczytanej Aglomeracji - Hanną Cygler. Starsi czytelnicy będą mogli porozmawiać ponownie również z Magdaleną Knedler.

Dzieci również mogą liczyć na swoje spotkania - wszak od promocji czytelnictwa wśród najmłodszych wszystko się zaczęło. Szkoły i biblioteki odwiedzą Tomasz Duszyński oraz Marcin Pałasz.

Kalendarz Rozczytanej wciąż jeszcze pozostaje otwarty - obserwujcie uważnie stronę oraz Facebooka Rozczytanej - http://facebook.com/rozczytanaaglomeracja - znajdziecie tam informacje o nowych spotkaniach, autorach oraz...konkursach! 

Przypomnijmy, że w ramach projektu "Rozczytana Aglomeracja", Aglomerację Wrocławską odwiedziły takie znakomitości świata literackiego jak Jonathan Carroll oraz Graham Masterton

Zdjęcia