Dni Smoka w Żmigrodzie
Żmigród

15 czerwca 2014r. w Żmigrodzie odbędą się obchody Dni Smoka. W czasie ich trwania w mieście zaplanowano wiele atrakcji. 

Jedną z nich będzie 5 edycja Żmigrodzkiego Biegu Smoka. Tak jak w ubiegłym roku, baza i biuro biegu zlokalizowane będą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żmigrodzie. Kompleks sportowy znajduje się kilkanaście metrów od startu i mety.  Do dyspozycji będzie  stadion z zadaszonymi trybunami (jak pokazała zeszłoroczna edycja, miejsce doskonałe do przygotowań przedbiegowych), szatnie, prysznice, rozbudowane zaplecze techniczne.

Certyfikowana trasa biegu ma  to 10 kilometrów. „Piątkę” biegniemy w kierunku miejscowości Osiek, tam nawrót i pięć kilometrów z powrotem. Trasa daje możliwość uzyskania dobrych wyników, co udowodnili zawodnicy w zeszłym roku.

Bieg wystartuje o godzinie 17:00. Po jego zakończeniu nastąpi ceremonia wręczenia nagród. Wiadomym jest, że biega się przede wszystkim dla przyjemności, ale ci, którym przyjemność z biegu uda się podsumować najlepszymi wynikami, podzielą się atrakcyjnymi nagrodami finansowymi, przypisanymi do miejsc jak poniżej:

Miejsce I  -  700 zł

Miejsce II   - 550 zł

Miejsce III - 350 zł

Ponadto zwycięzcy każdej kategorii otrzymają 100 zł

Zapisy na bieg, regulamin i potrzebne informacje znajdują się na stronie www.zmigrod.com.pl.

 

Tradycją stało się, że czasie Dni Smoka przez Żmigród przechodzi barwna parada smoków. W tym roku formuła tego przedsięwzięcia została rozbudowana. Do udziału w tym smoczym przeglądzie zaproszeni są wszyscy chętni. Jeśli masz grupę znajomych, lub sam masz ochotę przebrać się za smoka lub smokopodobną istotę, zgłoś koniecznie swój akces do przeglądu.

Nie ma ograniczeń wiekowych czy terytorialnych. Jedyne, co może ograniczać przygotowane smoki, to wyobraźnia. Parada w tym roku po raz pierwszy mieć będzie formułę konkursu: najlepszy smok wybrany przez jury otrzyma nagrodę 1000 złotych. Dla pozostałych wyróżnionych przygotowano sporo smoczych atrakcji.

Aby wziąć udział w paradzie i stanąć do konkursu,  uczestnik powinien zgłosić chęć uczestnictwa za pomocą formularza zgłoszeniowego osobiście w Biurze Promocji Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie lub mailowo: promocja@zmirgod.com.pl w temacie wpisując „SMOK”. Termin zgłoszeń upływa 11 czerwca 2014 r. Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.zmigrod.com.pl

 

Dni Smoka w Żmigrodzie zakończy występ Patrycji Markowskiej, który rozpocznie się o godzinie 21.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej fantastycznej imprezie!

na podstawie materiałów Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie

Zdjęcia
Plakat promujący Żmigrodzki Bieg Smoka Plakat promujący Żmigrodzką Paradę Smoków