Wrocławski Budżet Obywatelski 2017
Wrocław

2 stycznia 2017 r. rozpoczyna się nabór projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, edycja 2017. Nabór potrwa do 17 lutego włącznie.

W tym roku w WBO do wydania jest aż 25 milionów złotych. Jak dzielone są pieniądze? WBO dzieli się na projekty rejonowe  i  projekty ogólnomiejskie. W przypadku projektów rejonowych  Wrocław podzielony jest na 14 rejonów - rejon skupia kilka osiedli. Projekt rejonowy to taki, który służy lokalnej społeczności jednego lub kilku osiedli, znajdujących się w jednym rejonie.Każdy rejon ma do „wydania” 1,5 mln zł czyli łącznie 21 mln. zł. Projekty rejonowe mają określone kwoty maksymalne - projekty małe do 250 tys. PLN i projekty duże do 750 tys. PLN. 

Projekty ogólnomiejskie to projekt, który dotyczy całego miasta lub więcej niż jednego regionu. Tutaj do wydania są 4 mln PLN. Maksymalna wartość projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 1 mln PLN.  

Jak zgłosić swój projekt? Swój projekt może zgłosić osoba pełnoletnia - lider projektu, z którym konsultowany jest kształt projektu na każdym etapie jego realizacji. Wymyśl projekt. Porozmawiaj o tym z sąsiadami, znajomymi - określcie swoje potrzeby. Jeżeli masz wątpliwości- pytaj. W rejonach, dla każdego osiedla organizowane są konsultacje, spotkania dla mieszkańców.  Ich terminarz znajdziesz TUTAJ.

 

Wrocławski Budżet Obywatelski w liczbach:

To już 4 edycja WBO. Inicjatywa trwa od 2013 roku.

 2341 projektów zostało zgłoszonych do wszystkich edycji.

1433 projekty poddane były pod głosowanie.

Łącznie głosowało ponad 480 tys. Wrocławian.

241 projektów oddanych zostało do realizacji.

Łącznie przekazano 68 mln na ich wykonanie i  oddanie do użytku.

 

Szczegółowe informacje o projekcie WBO 2017 - TUTAJ

Zdjęcia