Burmistrz Igor Bandrowicz Liderem Samorządu
Prusice

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz został Liderem Samorządu 2015

Burmistrz triumfował w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w Rankingu organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Burmistrz znalazł się w gronie trzech najlepszych włodarzy w Polsce obok Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka. Szef prusickiego samorządu dyplom i statuetkę odebrał we wtorek 5 kwietnia 2016 roku podczas uroczystej gali w Krakowie w Centrum Kongresowym ICE w trakcie II Europejskiego Kongresu Samorządu.

W Krakowie w dniach 5-6 kwietnia 2016 roku odbywał się II Europejski Kongres Samorządów, który zgromadził ponad 1500 przedstawicieli przede wszystkim samorządów i biznesu z Polski i zagranicy, w tym  m.in. Paryża, Budapesztu, Sofii, Kijowa, Frankfurtu, Liverpoolu, Lyonu, Strasburga, Bordeaux, Tours, Nancy, Konstancji, Bergen i Lwowa.

- Liczę, że dzięki temu spotkaniu wyznaczymy nowe cele i pokażemy, że potrafimy współpracować na rzecz naszych małych i wielkich wspólnot - mówiła Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa, uroczyście inaugurując Europejski Kongres Samorządowców.

II Europejski Kongres Samorządów w Krakowie to około 100 spotkań, na które składały się bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje w siedmiu zakresach tematycznych, takich jak finanse, gospodarka, społeczeństwo, innowacja, środowisko, rewitalizacja oraz samorząd gospodarczy.

- Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu - zaznacza Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz  dodając: - Bardzo merytoryczne spotkania, które otwierają nowe pomysły na rozwój naszej Gminy, w tym szansę dla Gminy Prusice aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność wykorzystywania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Lider Samorządu dla Burmistrza Igora Bandrowicza

Zwieńczeniem pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie była uroczysta gala „Lider Samorządu 2015”, w której nagrodzono najlepszych samorządowców 2015 roku w trzech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejska i miejsko-wiejska oraz miasto na prawach powiatu.

Na początku gali Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” powiedział: - W zeszłym roku wręczyliśmy lokalnym włodarzom szczególne wyróżnienia z okazji 25-lecia samorządów. W tym roku takiej okazji już nie ma, ale oceniliśmy osiągnięcia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast przez ostatnich dziesięć lat. Po analizie obiektywnych danych dotyczących wszystkich gmin i miast wyłuskaliśmy te, które mogą się pochwalić m.in. największą dynamiką dochodów, inwestycji, a także największym wzrostem liczby ludności i wysokim poziomem wykorzystania funduszy unijnych.

W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich triumfował Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz otrzymując Lidera Samorządu 2015 roku, który podczas swojego przemówienia podziękował swoim współpracownikom, którym - jak powiedział - nie trzeba tłumaczyć dlaczego warto ciężko pracować dla rozwoju swojej małej ojczyzny. W gronie najlepszych znaleźli się także: w kategorii gmina wiejska Tomasz Stolarczyk - wójt , gminy Rząśnia, położonej w województwie łódzkim, w powiecie pajęczańskim oraz w kategorii miast na Prawach Powiatu nagroda powędrowała w ręce Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

- Lider Samorządu 2015 roku to dla mnie jest wielki sukces, który wymagał bardzo ciężkiej i jak widać docenionej pracy zespołu ludzi, z którymi na co dzień pracuję - podkreśla Laureat Igor Bandrowicz, dodając: - Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, gdyż to kolejny sukces Gminy Prusice, który pokazuje jaki ogrom pracy wkładamy w rozwój naszej małej ojczyzny. Pokazuje on również, że nasz samorząd jest zauważalny nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również w całej Polsce

Statuetki i dyplomy Lidera Samorządu 2015  wręczali: Elżbieta Koterba, Zastepca Prezydenta Krakowa, Grzegorz Hajdarowicz, Prezes Grupy GREMI, Bogusław Chrabota, Redaktor Naczelny „Rzeczpospolitej” oraz Jerzy Bochyński, Prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Wręczenie nagród uświetnił koncert orkiestry Sinfonietta Cracovia, a gale prowadzili Magda Miśka-Jackowska z Radia RMF Classic oraz Marcin Piasecki z Rzeczpospolitej.

 

Zdjęcia