Wizyta Ministra Bogdana Zdrojewskiego w Zawoni
Zawonia

Świątynię Artystów w Zawoni odwiedził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan Bogdan Zdrojewski.

Na zaproszenie Wójta Gminy Zawonia Roberta Borczyka i Stowarzyszenia św. Magdaleny, dzięki wielkiemu wsparciu Pani Poseł na Sejm RP Ewy Wolak, Świątynię Artystów odwiedził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Pan Bogdan Zdrojewski.

W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyła liczna grupa mieszkańców Gminy, dyrektorzy i nauczyciele obu szkół, przedstawiciele radnych, sołtysów, stowarzyszeń, zawońskiego klubu seniora, Gminnego Ośrodka Kultury i Bibiolteki, a także Starosta Trzebnicki Robert Adach oraz pracownicy Starostwa Powiatowego.

Minister Kultury żywo interesował się działalnością Świątyni Artystów, zmianami obrazu Zawoni i planami rozwoju Gminy. Mowa była o możliwościach finansowania remontu byłego kościoła ewangelickiego dla stworzenia w nim naprawdę nowoczesnego ośrodka kultury. W tej sprawie Pan Minister deklarował pomoc i osobiste zainteresowanie. Mówiono także o budowie biblioteki sołeckiej w Czeszowie.

Wszystkich zaskoczyła niezwykła życzliwość i serdeczność Ministra, ogromna precyzja i konkretność wypowiedzi. Wizyta Ministra Kultury była pierwszą tego typu wizytą w historii Gminy Zawonia. Z całą pewnością Bogdan Zdrojewski wywiózł z Zawoni dobre wrażenie. Sam mówił o wielkich zmianach jakie zaszły  tu w minionych 25-ciu latach. W darze otrzymał kalendarz "Baśniowa Kraina Wzgórz Trzebnickich".


Na koniec Minister Bogdan Zdrojewski podsumował wszystko niezwykle serdecznym wpisem w księdze pamiątkowej Świątyni Artystów: "przepiękne okolice, fantastyczna energia mieszkańców. Znakomite projekty i dużo uroku osobistego w ludziach kultury w Zawoni. Zazdroszczę nieco i obiecuje powracać".

Zdjęcia
fot. Mirosław Koch