Orszak Trzech Króli w Trzebnicy
Trzebnica

6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego po raz 7 w Polsce i po raz drugi ulicami Trzebnicy przemaszeruje Orszak Trzech Króli.

Największe uliczne jasełka na świecie, którym towarzyszyć będzie niezwykła atmosfera, barwni królowie na koniach i koncerty przyciągną po raz kolejny tłumy mieszkańców.

Punktualnie o godz. 14.00 spod Bazyliki św. Jadwigi Śląskiej barwny korowód wyruszy ulicami miasta, by wspólnie obejrzeć kolejne sceny ulicznych jasełek.

Finałowym akcentem wydarzenia będzie koncert kolęd na Trzebnickim Rynku, podczas którego można będzie usłyszeć młodzież z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. Edmunda Kajdasza w Trzebnicy.

W ubiegłym roku kilkaset osób biorących udział w Orszaku mogło zobaczyć w przestrzeni miasta kolejne sceny ulicznych jasełek., m.in. odejście Maryi i Józefa z gospody, gdzie nie było dla nich miejsca czy walkę aniołów z diabłami w wykonaniu młodzież z Teatru Improwizacji, działającym przy Gminnym Centrum Kultury i Sportu.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Trzebnicy są: Gmina Trzebnica, Parafia Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy, a także Stowarzyszenie Trzecie Skrzydło. Strefa Rozwoju Rodziny.

- Ogromnie się cieszę, że to po raz kolejny organizujemy w Trzebnicy Orszak Trzech Króli. Sukces ubiegłorocznego publicznego kolędowania i wystawiania jasełek opowiadających historię narodzin Jezusa Chrystusa i hołdu oddanego mu w stajence betlejemskiej przez pasterzy i Trzech Króli - mędrców, pokazał, że to kolejne wydarzenie w Gminie Trzebnica, które angażuje i integruje mieszkańców - od tych najmniejszych do tych największych - powiedział Burmistrz Marek Długozima i dodał- zapraszam już 6 stycznia do Trzebnicy na wspólne kolędowanie podczas Święta Objawienia Pańskiego.

 

Zdjęcia