Wrocławskie śpiewanie piosenek solidarnościowych
Wrocław

W niedzielę 13 grudnia 2015 r. miną 34 lata od wprowadzenia stanu wojennego. 

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych, by przypomnieć o tamtych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że razem uda nam się stworzyć niezwykły klimat podczas tego spotkania. Zapraszamy o godz. 16.30 do auli PWT na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 1.

Najbardziej znane utwory to  Mury czy Ballada o Janku Wiśniewskim. Muzyczny dorobek „Solidarności” jest jednak o wiele bogatszy. Wspólne śpiewanie przy akompaniamencie gitary, do udziału w którym zaproszeni są wszyscy wrocławianie, będzie wspaniałą okazją do przypomnienia - a dla młodszych osób - do poznania także mniej znanych utworów.

Wspólne śpiewanie pieśni solidarnościowych odbędzie się we Wrocławiu już po raz drugi. Po ciepło przyjętym ubiegłorocznym spotkaniu, chcielibyśmy, aby to wydarzenie stało się lokalną tradycją upamiętniającą wydarzenia początku lat 80.

Wszyscy obecni otrzymają śpiewniki Piosenki „Solidarności” z tekstami i chwytami gitarowymi. O uczestnictwie we wspólnym śpiewaniu zaświadczą samodzielnie wbite do śpiewników pieczątki, a o oprawę muzyczną zadba profesjonalny akompaniator oraz grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2.

Zapraszamy do udziału we wspólnym śpiewaniu pieśni solidarnościowych wszystkich, bez względu na wiek. Dla dzieci i młodzieży wydarzenie to może stać się ciekawą i pouczającą lekcją najnowszej historii.

 Termin: 13 grudnia (niedziela), godz. 16.30

Miejsce: Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, pl. Katedralny 1

Po koncercie o godz. 18.30 w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się Msza św. za Ojczyznę i ofiary stanu wojennego.

Zdjęcia