Renowacja Gminnego Centrum Kultury i Sportu na finiszu
Trzebnica

Już niebawem mieszkańcy Gminy Trzebnica zyskają komfortowy dostęp do szeroko rozumianej kultury.

10 i 11 października burmistrz Marek Długozima zaprasza na Dni Otwarte w pełni wyremontowanego i zmodernizowanego budynku Gminnego Centrum Kultury i Sportu, podczas których będzie można zajrzeć w każdy kąt i przekonać się, jak wiele pracy zostało wykonanej i jak bardzo budynek odbiega od tego, co pamiętamy z dawnych lat.

- Obserwując jak wygląda budynek Gminnego Centrum Kultury i Sportu po modernizacji i remoncie, utwierdzam się w przekonaniu, że podjęta przeze mnie decyzja o kompleksowej modernizacji Centrum Kultury była słuszna i posłuży mieszkańcom na wiele długich lat. Wiem także, że opłacało się włożyć tyle serca, czasu i zaangażowania w to kolejne wielkie zadanie inwestycyjne, ponieważ jestem przekonany, że końcowy efekt przypadnie do gustu zarówno przedstawicielom młodego jak i starszego pokolenia - powiedział burmistrz Marek Długozima.

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu znajduje się, m.in. sala widowiskowo-kinowa, która przypomina nam już swym wyglądem, te znane z nowoczesnych multipleksów. Będzie ona spełniała zarówno rolę rozrywkową( filmy 2D i 3D) jak i konferencyjną. Dzięki nowoczesnemu i kompleksowemu wyposażeniu multimedialnemu, będą się tu mogły odbywać różnego rodzaju konferencje i wystąpienia na żywo. Sam budynek zawiera szereg udogodnień dla niepełnosprawnych i osób starszych, w tym windę, a także specjalne miejsca na widowni.

W rozrywkowym kompleksie znajdzie się również sala konferencyjno - bankietowa Retro, nowoczesne pomieszczenia w których odbywać się będą zajęcia licznych sekcji, klubokawiarnia czy sale próby dla trzebnickich zespołów oraz Trzebnickiej Orkiestry Dętej - to kolejne atuty zmodernizowanego budynku.

Warto dodać, że w budynku powstała klubokawiarnia - miejsce spotkań młodzieży, gdzie będą odbywać się koncerty(dawny Zygzak). Zmodernizowane TCKIS będzie również domem dla Trzebnickiej Orkiestry Dętej, klubu modelarskiego oraz harcerzy.

Gmina Trzebnica jest kuźnią talentów, dlatego z myślą o lokalnych zespołach, burmistrz Marek Długozima podjął decyzję o stworzeniu profesjonalnego studia nagrań w podziemiach Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu.

Więcej szczegółów dotyczących otwarcia można znaleźć w internecie.

Oficjalne otwarcie w formie Uroczystej Gali odbędzie się 15 października (czwartek) o godz. 17.00.

Zdjęcia