Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej otwarte
Środa Śląska

W Środzie Śląskiej otwarto nowy obiekt sportowy -  Centrum Sportu i Rekreacji przy Średzkim Parku Wodnym.

Z tej wyjątkowej okazji Gmina Środa Śląska wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowała program specjalny, w którym, jak to na Dzień Sportu przystało, znalazły się liczne sportowe atrakcje. Sportowe zmagania rozpoczęły się od turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Wzięło w nim udział łącznie dziesięć drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Środa Śląska, Miękini, Malczyc, Wrocławia i Prochowic oraz drużyna dzieci z ukraińskiej szkoły w Kamionce Buskiej, goszczącej w Środzie Śląskiej.  Cały turniej wygrała drużyna piłkarska ze Szkoły Podstawowej z Prochowic, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Rakoszyc, a trzecie średzka „trójka” (SP3). Młodzież gimnazjalna rywalizowała w turnieju piłki siatkowej. 

Oprócz dzieci swoje umiejętności piłkarskie zaprezentowali także dorośli uczestnicy podczas meczu pokazowego piłki nożnej Samorządowcy kontra Oldboye Polonia Środa Śląska. Pomimo niezłomnej postawy Samorządowców, mecz wygrała drużyna Oldboyów z wynikiem 7:1. Jedynego gola dla drużyny Samorządowców strzelił radny średzkiej Rady Miejskiej Arkadiusz Hibner. Dorośli rywalizowali także w meczu pokazowym piłki siatkowej z udziałem gościa specjalnego Dnia Sportu w Środzie Śląskiej - Pawła Siezieniewskiego, byłego reprezentanta Polski, uczestnika finałów Ligi Światowej w Brazylii z 2003 rok, przy sędziowaniu mieszkanki Środy Śląskiej Katarzyny Sokół, sędzi klasy międzynarodowej.

Założeniem organizatorów wydarzenia było zaprezentowanie funkcjonalności nowo wybudowanego obiektu, dlatego rozgrywki odbywały się na wszystkich dostępnych boiskach. Oprócz dużego boiska piłkarskiego, boiska typu „Orlik” i boiska do siatkówki swoich zwolenników znalazł również kort tenisowy, na którym rozegrano turniej tenisa w kategorii OPEN. W okresie zimowym małe boisko będzie zamieniać się w lodowisko, ale na to musimy jeszcze trochę poczekać.

 

11 września w uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział przedstawiciele klubów sportowych
z terenu gminy i powiatu, sportowcy, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, a także m.in. Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Marcin Przychodny, dyrektor Wydziału Sportu, Rekreacji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, Burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław Jastrzębski oraz Jacek Kowalski - prezes Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej.

Budowa Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczęła się w sierpniu 2014 r. i trwała blisko rok. Inwestycja wyniosła prawie 6 mln zł, z czego 1,5 mln pochodzi ze środków Programu Rozwoju Bazy Sportowej na lata 2014-2016 Województwa Dolnośląskiego. Obiekt jest wyposażony w zaplecze sanitarne i szatniowe. W założeniu ma on być dostępny nie tylko dla dzieci i młodzieży szkolnej, ale przede wszystkim ma służyć jako baza treningowa dla klubów sportowych i klientów indywidualnych w celach komercyjnych.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 887-800-887. 

Zdjęcia