Ruszyły prace nad Street Workout Parkiem
Trzebnica

W parku Solidarności w Trzebnicy trwają prace przygotowujące teren pod inwestycję jaką jest Street Workout Park.

 O tym, jak pożądana jest to inwestycja, mogliśmy się przekonać w niedzielne popołudnie XXXVI Święta Sadów, podczas którego swoje umiejętności zaprezentowali na scenie trzebniccy amatorzy tego sportu trenujący wspólnie jako Street Workout Trzebnica.

Street Workout Park to miejsce przeznaczone do uprawiania sportu znanego na całym świecie pod tą samą nazwą. Z założenia wykorzystuje on elementy architektury miejskiej, które traktuje jak przyrządy do ćwiczeń. Dzięki temu każdy murek, barierka czy trzepak stają się wyposażeniem miejskiej siłowni czy sali gimnastycznej. Specjalny park jest jednak potrzebny, by trening był całościowy i pozwalał na jak najszerszą gamę ćwiczeń.

By przybliżyć mieszkańcom, w jaki sposób będzie mógł być wykorzystywany powstający „plac zabaw dla dorosłych”, w czasie Święta Sadów zaprezentowali się członkowie grupy Street Workout Trzebnica, którzy czekają, by móc trenować na jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, który już w październiku stanie w parku Solidarności. Część z nich spotykała się wcześniej z burmistrzem Markiem Długozimą, by omawiać zasadność instalacji FlowParku.

W niedzielę 20 września weszli na scenę z przygotowaną przez siebie barierką, przy pomocy której pokazali niezwykłą siłę i umiejętności, które wciąż udoskonalają.

Zdjęcia