Powiatowe Forum Kobiet w Zawoni
Zawonia

W Zawoni w ramach Festiwalu "Sztuka kobiet. Zdarzenia" dnia 18 maja 2014 roku odbędzie się Powiatowe Forum Kobiet. 

Starosta Trzebnicki Robert Adach i Wójt Gminy Zawonia Robert Borczyk zapraszają 18 maja 2014 roku do Zawoni, gdzie w Świątyni Artystów odbędzie się Powiatowe Forum Kobiet. Będzie to pierwsza tego typu lokalna impreza na Dolnym Śląsku. Temat Forum: „Kobiety w środowiskach lokalnych. Ambicje, marzenia, sukcesy, problemy”.

Forum organizowane jest w ramach Festiwalu „Sztuka kobiet. Zdarzenia” odbywającego się od kilku tygodni w Zawoni. Warto wspomnieć, że honorowy patronat nad Festiwalem objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska.

Rozpoczęcie Forum poprzedzi spektakl Shirley Valentine w wykonaniu Izabeli Noszczyk. Odbędzie się on dzień przed Powiatowym Forum Kobiet, 17 maja 2014 roku. Warto zobaczyć ten monodram, za który aktorka otrzymała w 2010 roku wyróżnienie Spinka Manufaktury, czyli Nagrodę Specjalną Jury na I Łódzkim Festiwalu Monodramu.

Natomiast 18 maja od godziny 15:00 odbywać się będzie panel dyskusyjny prowadzony przez dziennikarkę Monikę Włodarczyk, która zaprosi do udziału w dyskusji znakomite kobiety Dolnego Śląska. Dyskusja odbywać się będzie pod hasłem “Kobiety w środowiskach lokalnych - ambicje, marzenia, sukcesy, problemy.” Pragniemy w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby, możliwości i szanse współczesnych Dolnoślązaczek, a w szczególności mieszkanek powiatu trzebnickiego. Zamierzamy wskazać kobietom bariery, które je ograniczają oraz przekazać im wiedzę, umiejętności i narzędzia do skutecznego działania w życiu prywatnym, społecznym i publicznym. Poruszając różne sprawy związane z aktywnością społeczną kobiet, pragniemy nagłośnić działania, inicjatywy oraz wiedzę z zakresu dobrych praktyk, które mają miejsce na terenie powiatu trzebnickiego i na Dolnym Śląsku.

Spotkaniu towarzyszyć będzie piknik z dobrymi potrawami, ciastami, pokazami kosmetycznymi i różnego rodzaju poradami. Po zakończeniu panelu dyskusyjnego, w niedzielny wieczór odbędzie się przepiękny koncert  Aleksandry Henkiel i jej zespołu pt.: "Powrót ogrodu wrażliwości". 

Podsumowanie Powiatowego Forum Kobiet odbędzie się  7 czerwca. Wtedy, w trakcie spotkania plenarnego, zaprezentowany zostanie reportaż z Forum oraz publikacje podsumowujące poruszane tematy i zagadnienia. 

Zdjęcia
Plakat promujący Powiatowe Forum Kobiet