Szachiści z Wiszni Małej w Ekstraklasie!
Wisznia Mała

W połowie września w nadmorskiej miejscowości Jastrzębia Góra rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach - I Liga Seniorów. W stawce 10 drużyn znalazł się też zespół OKSiR Baumatech Wisznia Mała.

Szachiści wystąpili w składzie: Arkadiusz Skawiński, Michał Luch, Łukasz Butkiewicz (kapitan), Kamil Plichta, Mateusz Bronowicki, Ewa Przeździecka, Aleksandra Zmarzły. Klub z Wiszni Małej był beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym, jednak przeprowadzone transfery pozwalały myśleć o walce o wysokie cele. Stawka drużyn była bardzo wyrównana i w każdym meczu trzeba było zaciekle walczyć o zwycięstwo. Szachiści z Wiszni Małej zajęli pierwsze miejsce w tabeli i wywalczyli awans do Ekstraklasy!

Poza walorami czysto szachowymi kluczem dla sukcesu była świetna atmosfera w drużynie, która pozwalała odwracać wyniki nie najlepiej układających się meczów. Każdy z szachistów Wiszni walczył do końca w swoich partiach, mając na uwadze przede wszystkim dobro drużyny, a dopiero w drugiej kolejności swój indywidualny wynik.

Sekcja szachowa w Ośrodku Kultury w Wiszni Małej będzie w przyszłym roku obchodzić dziesięciolecie. Czy można sobie wyobrazić lepszy prezent niż spędzenie jubileuszowego roku w ekstraklasie? Poza sponsorem tytularnym firmą Baumatech wsparcia finansowego umożliwiającego nam udział oraz dobre przygotowanie do rozgrywek udzieliła nam również firma Chemeko, oraz władze gminy i ośrodka kultury w Wiszni Małej. Serdecznie wszystkim dziękujemy i już teraz zapraszamy do kibicowania nam w przyszłorocznych rozgrywkach ekstraligi.

Zdjęcia