Pierwszy tydzień Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej za nami

Odbyły się turnieje półfinałowe w Żmigrodzie oraz w Sobótce, co pozwoliło wyłonić pierwszych finalistów III Mistrzostw Aglomeracji Wrocławskiej.

Turnieje półfinałowe odbyły się w Żmigrodzie (piłka nożna) oraz w Sobótce (koszykówka). Wzięło w nich udział 20 drużyn. Turniej w Żmigrodzie wygrała drużyna Młodych Wilków Legnica, a na kolejnych stopniach podium uplasowały się ekipy AS Milicz oraz KP Brzeg Dolny. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc uzyskały kwalifikację do turnieju finałowego, który odbędzie się 22 czerwca na stadionie GEM we Wrocławiu.

Rozgrywki w Sobótce przebiegły pod znakiem atutu własnego parkietu - trzy pierwsze miejsca zajęły miejscowe drużyny, czyli kolejno: SP 1 "Sobótki", SP 2 oraz SP 1 "Sam se podaj". Dwie pierwsze ekipy wystąpią w finale, który rozegrany zostanie 10 czerwca w Siechnicach.

Wszyscy uczestnicy wrócili do domów z usmiechami na twarzy i bynajmniej nie z pustymi rękami. Źródłem szczególnej satysfakcji może byc fakt, iż Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej przyciągają drużyny z tak odległych miejsc jak Legnica czy Góra.

Przed nami kolejny tydzień zmagań i następne turnieje półfinałowe. Piłkarze staną do boju już we wtorek w Brzegu, a adepci oraz adeptki sztuki koszykarskiej sprawdzą swe umiejętności w czwartek w Kamieńcu Wrocławskim.