Rozwój sołectw Gminy Trzebnica postępuje

Już wkrótce dwie kolejne miejscowości  będą mogły cieszyć się nowoczesnymi świetlicami.

Burmistrz Marek Długozima podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej świetlic, którymi już niebawem cieszyć się będą mieszkańcy Nowego Dworu oraz Kuźniczyska.  Zwycięską ofertę złożyła firma Project and Design z Piaseczna. Będą to kolejne miejsca integracji w dynamicznie rozwijających się sołectwach Gminy Trzebnica, gdzie wciąż powstają nowe inwestycje poprawiające jakość życia mieszkańców.

- Obiekty te mają być centrum integracji lokalnej społeczności, miejscem organizacji rodzinnych wydarzeń oraz podejmowania kolejnych działań, które spowodują, że wioska będzie się rozwijać. Świetlica jest więc w pewnym sensie sercem miejscowości, które napędza i skupia życie mieszkańców. Wspieram każdą inicjatywę na szczeblu sołeckim i konsekwentnie realizuję projekt rozwoju wsi - dzięki temu powstało już wiele świetlic, placów zabaw, boisk, dróg - powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Jestem również usatysfakcjonowany postawą sołtysów, bez których zaangażowania taki rozwój nie miałby miejsca. Są oni dla mnie dobrym partnerem do współpracy, co sobie bardzo cenię, podobnie z resztą jak mieszkańcy, którzy ich wybierają -  kończy.

Mające powstać świetlice to nieliczne spośród wielu inwestycji w infrastrukturę na terenach wiejskich Gminy Trzebnica, naprawiane są kolejne drogi, powstają nowe place zabaw, świetlice i boiska wielofunkcyjne. W tym, tak kluczowe jak, nowoczesne świetlice w Ujeźdźcu Małym czy Komorowie, remontowane świetlice w Komorówku, Brzeziu, Taczowie Wielkim, Brochocinie, Orlik w Ujeźdźcu Wielkim, boiska wielofunkcyjne w Brzykowie, Szczytkowicach, Ligocie oraz Biedaszkowie Wielkim, place zabaw w Szczytkowicach, Skarszynie, Brochocinie, Taczowie Dużym, Brzeziu, drogi w Głuchowie Górnym, Ujeźdźcu Małym czy budowana ul. Łabędzia w Księginicach, gdzie powstaje również nowoczesny Skatepark, a już niebawem rozpocznie się proces inwestycyjny związany z budową nowej świetlicy.

Wszystko po to, by mieszkańcy mogli w komfortowych warunkach budować i rozwijać własną świadomość, tak kulturową jak i społeczną. Posiadając komfortowe miejsce zabaw czy spotkań zyskują doskonałe instrumenty rozwoju. Tak młodzież staje się bardziej zintegrowana, a dorośli podejmują ciekawe inicjatywy, urzeczywistniając treści zawarte w haśle promocyjnym Gminy Trzebnica - „Bogactwo historii, potencjał przyszłości”.

Zdjęcia
Świetlica w Ujeźdźcu Małym(2015 r.). Podobne powstaną w  Nowym Dworze oraz Kuźniczysku.