Towarzyski mecz Reprezentacji Aglomeracji Wrocławskiej

Inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej, takie jak chociażby Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej, pomagają w wyszukiwaniu sportowych talentów.

Reprezentacja Aglomeracji Wrocławskiej rozegrała towarzyski mecz z Reprezentacją Aglomeracji Częstochowskiej. Spotkanie odbyło się w czerwcu w  Kłobucku. W podróży towarzyszyli drużynie kibice, w większości rodzice zawodników, którzy gorąco dopingowali młodych piłkarzy w czasie meczu.

W składzie reprezentacji znaleźli się zawodnicy wrocławskich klubów, a także Piasta Żmigród, MKS Oława oraz Szkoły Podstawowej  nr 1 w Kątach Wrocławskich. Aglomeracja Wrocławska wygrała spotkanie imponującym rezultatem - aż  8:1. Bramki zdobyli: Mikołaj Kuc (dwie), Jerzy Zender, Marcin Kaczor, Maksymilian Załanowski, Łukasz Kapuścik, Kamil Sochań, Oskar Wojtczak.

Był to drugi mecz tej reprezentacji. W pierwszym, rozegranym jesienią 2014, pokonała ona reprezentację Dolnośląskiego ZPN 7:1.

Reprezentacja prowadzona jest w roczniku 2004 i jest autorskim projektem Stowarzyszenia, realizowanym w porozumieniu z DZPN w kategorii wiekowej, w której nie jest jeszcze reprezentacji makroregionu. DZPN zyskuje szansę przeglądu siły rażenia w regionie w młodszym roczniku, a chłopcy szansę występu w pierwszej w życiu reprezentacji. Selekcjonerem jest Paweł Sochacki. Pod koniec lipca reprezentacja uda się pod jego wodzą do Krośnic na swoje drugie już zgrupowanie.

Zdjęcia