W Siechnicach otwarto nowy zakład
Siechnice

28 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie nowego punktu na biznesowej mapie gminy Siechnice. 

Przy ulicy Zachodniej w Siechnicach swój zakład otworzyła firma Bodycote, która jest światowym liderem w obróbce cieplnej i cieplno-chemicznej metali i stopów. Grupa posiada blisko 200 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 26 krajach na świecie.

Zrobimy wszystko aby nasze usługi obróbki cieplnej świadczone w nowym zakładzie były na jak najwyższym poziomie i dzięki temu wzmocniły naszą pozycję na jakże konkurencyjnym rynku - powiedział Dyrektor Regionalny Bodycote Polska Dariusz Podgórski.

Zakład w Siechnicach jest szóstym zakładem Bodycote w Polsce. Jest to kolejny zakład pracy, który w ostatnich latach zlokalizowany został w gminie Siechnice. Inwestorzy lokujący swoje inwestycje na terenie gminy cenią sobie przede wszystkim dogodne położenie oraz uzbrojenie nieruchomości. Nie bez znaczenia jest też pomoc dla inwestorów przy szukaniu odpowiedniej nieruchomości i załatwianiu formalności związanych z budową hal przemysłowych, świadczona przez Urząd Miejski.

W uroczystości otwarcia nowego zakładu w Siechnicach udział wzięli czołowi  przedstawiciele Grupy Bodycote Stephen Harris i Paul Clough, a także polscy partnerzy biznesowi Bodycote. W otwarciu uczestniczył też Burmistrz Siechnic Milan Ušák.

Cieszę się ogromnie z tego otwarcia. Jest to niepierwsza i nieostatnia inwestycja na terenie gminy Siechnice. Gminy bardzo przyjaznej inwestorom, a także szybko rozwijającej się - mówił podczas otwarcia zakładu Burmistrz Siechnic Milan Ušák - Otwarcie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, choć jeszcze nie na całym odcinku, przyśpiesza tempo pojawiania się nowych inwestorów, z czego ogromnie sie cieszymy. Staramy się na poziomie władz lokalnych administracji samorządowej zapewnić jak najlepszą obsługę dla inwestorów. I tak było również w przypadku tej inwestycji

Zdjęcia