Dni Gminy Przeworno
Przeworno

Wiosna nadeszła, a wraz z nią ochota na spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Już dziś zapraszamy więc na majówkę w Gminie Przeworno.

Serdecznie zapraszamy na organizowaną rokrocznie imprezę promocyjną Gminy Przeworno pn. DNI GMINY PRZEWORNO. Impreza odbędzie się w pierwszy długi weekend majowy tj. 1-2-3 maja w Przewornie.

W programie przewidujemy szereg atrakcji, z których z pewnością każdy odnajdzie coś interesującego dla siebie:

1 maja - to zgodnie z tradycją termin poświęcony na przeprowadzenie gminnych zawodów sportowo - pożarniczych, a po ich zakończeniu na wszystkich czekać będzie smakowita, strażacka grochówka!

2 maja - to dzień, w którym upowszechniać będziemy aktywność sportową naszej Gminy. W drugim dniu imprezy odbędą się m.in. zawody wędkarskie, mecze piłkarskie, ale przede wszystkim bieg uliczny po miejscowości Przeworno. Bieganie, z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą rekreacji ruchowej, dlatego też w roku bieżącym nasza gmina również chciałaby propagować właśnie w ten sposób zdrowy, aktywny tryb życia. Będzie to I tego typu impreza w naszej gminie, dlatego też już serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału!

Aby to zrobić wystarczy wejść na naszą stronę internetową www.przeworno.pl - I Bieg Uliczny i wypełnić zgłoszenie.

Ponadto zaplanowano szereg występów artystycznych Laureatów I Festiwalu Talentów, który miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie w marcu br. Po czym pokaz filmu z wydarzeń promocyjnych Gminy Przeworno oraz widowisko światło - dźwięk. Na zakończenie atrakcji drugiego dnia imprezy - wspaniały pokaz sztucznych ogni.

3 maja - to dzień poświęcony na Finał III Akcji pn. „Pola Nadziei”. Jest to akcja charytatywna, poprzez którą, chcemy wesprzeć podopiecznych Hospicjum Domowego Nadzieja w Strzelinie. Czas imprezy umili wiele występów artystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej z Przeworna.

Szczegóły na stronie www.przeworno.pl

Zdjęcia