Otwarcie fabryki Nestlé PURINA PetCare
Kąty Wrocławskie

W Nowej Wsi Wrocławskiej (gm. Kąty Wrocławskie) otworzona została nowa nowa fabryka Nestle, która nie tylko zagwarantuje nowe miejsca pracy w regionie, ale również współpracować będzie z polskimi dostawcami surowców.

 

Uroczyste otwarcie fabryki odbyło się 16 marca br. W uroczystości wzięli udział m.in.: Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć, Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Starosta Wrocławski Roman Potocki, Dyrektor Nestlé Purina PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną Bernard Meunier, Prezes Nestlé Polska S.A. Simon Smith, Dyrektor Nestlé Polska S.A., Oddział PURINA w Nowej Wsi Wrocławskiej José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy.

Koncern Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecny na polskim rynku od 16 lat. Placówka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w Polsce zakładem produkującym karmę dla zwierząt PURINA PetCare na rynki europejskie. W pierwszym etapie działania fabryka będzie produkować głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczona na rynek lokalny, niemiecki oraz do krajów Europy Centralnej. 90% składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców.

W ramach inwestycji, w pierwszym etapie powstanie 250 nowych miejsc pracy, w tym dla młodych ludzi, dopiero rozpoczynających karierę zawodową. W rekrutacji uwzględniani są także młodzi kandydaci bez doświadczenia zawodowego, co wpisuje się w europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Młodych - Nestlé needs YOUth. Nestlé w ramach swojej strategii odpowiedzialnego biznesu wspiera młodzież we wchodzeniu na rynek pracy. Do 2016 roku w całej Europie stworzy szanse zatrudniania dla 20 000 osób do 30. roku życia.

Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé PURINA PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej koncern Nestlé podpisał w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat. Inwestycja została zaprojektowana i jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa według wytycznych certyfikatu LEED. Wartość inwestycji to około 300 mln zł. 

Zdjęcia
Do końca 2015 r. Nestlé w rozbudowę zakładu zamierza zainwestować kolejne 153 mln zł. Zwiększone zostanie również zatrudnienie o kolejne 150 osób (fot. Weronika Szwaj)