Jarmark Wielkanocny w Oławie
Oława

Ruszyły przygotowania do II Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się na naszym oławskim Rynku 28 i 29 marca 2015 r. Już dziś warto zarezerwować sobie czas, by odwiedzić Oławę. 

W czasie Jarmarku będą gościć wystawcy z Czech, Rumunii, Niemiec, Włoch, Francji oraz Litwy, Ukrainy. Będzie to wspaniała okazja do zacieśniania więzi międzykulturowych, do wymiany doświadczeń związanych tradycjami Wielkanocnymi oraz wzmocnienia współpracy między europejskimi miastami a Oławą.

W tym roku, na całym Rynku pojawi się PONAD 100 wystawców z Polski i zagranicy a 40 z nich, swoje stoiska urządzi w drewnianych domkach, co z pewnością przyczyni się powstania niepowtarzalnego, świątecznego klimatu. Będziemy gościć wystawców z całej Polski .

Podczas Jarmarku, na Rynku stanie scena, na której pojawią się zespoły ludowe (wśród nich „Świtezianie” z Jelcza-Laskowic i „Porębiok” z Oławy) oraz schola dziecięca z parafii pw. Piotra i Pawła w Oławie „Apostolskie Nutki”, dzieci i młodzież ze Szkoły Muzycznej w Oławie, klub taneczny Athina, przedstawienie muzyczno - wokalne Pasja 21 w wykonaniu Metrospirituals, występy dzieci z WTZ z Brzegu i Jędrzejowa i wiele, wiele innych. Wciąż przygotowujemy kolejne wydarzenia i czekamy na wszystkich, którzy chcieliby wystąpić z nami na scenie.

Jak już wspomnieliśmy, podczas Jarmarku nie zabraknie konkursów dla dzieci i dorosłych. Jednym z nich będzie konkurs na Wielkanocny Produkt Regionalny z Masy Makowej.

Od poniedziałku 23 marca do piątku 27 marca, każdy chętny do udziału w konkursie będzie mógł odebrać masę makową, ufundowaną przez firmę Duke z Wierzbna, która Od 12 lat produkuje nadzienia makowe. Wystarczy przyjść do nas, do Wydziału Promocji i Współpracy Europejskiej, Ratusz 1/3, w godzinach 7.30 - 15.30, odebrać potrzebną ilość maku, następnie przygotować danie, nadać mu nazwę i przynieść w sobotę, 28 marca na oławski Rynek. Do wygranie będzie 800 zł.

Dla dzieci - choć nie tylko - przygotowaliśmy grę w stylistyce miejskiej, która polegać będzie  na odnalezieniu 50 wielkanocnych jaj, schowanych przez nas skrzętnie, w obrębie Rynku i na Skwerze Św. Jana Pawła II. Pomocą w poszukiwaniach będzie mapa, którą każdy chętny będzie mógł otrzymać w domku Organizatora. Osoby które odnajdą i przyniosą do nas jajo z nadrukowanym numerkiem, wygrają cenne nagrody rzeczowe.

Tradycyjnym punktem Jarmarku, który pojawił się w ubiegłym roku, jest „Kucharzenie na Scenie” w wykonaniu szefa kuchni Hotelu Atrium ze Skarbimierza.

Obchody Jarmarkowe w pierwszym dniu, zamknie wspaniały koncert Antoniny Krzysztoń, polskiej piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów, który odbędzie się w Kościele Pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Oławie o godzinie 19.00

Zdjęcia