Musical "Czasy"
Oława

Centrum Sztuki w Oławie rok 2015 rozpocznie ciekawe i wyjątkowe wydarzenie - premiera musicalu „Czasy”, którego akcja rozgrywa się na ulicach tego miasta.

Producentem spektaklu jest Centrum Sztuki w Oławie. W stworzenie i przygotowanie musicalu zaangażowali się ludzie związani z miastem. Wszystko zaczęło się od pomysłu Szymona Barbacha, członka zespołu „Bez Nas Wy?”, autora tekstów piosenek. Pragnął stworzyć on scenariusz musicalu o Oławie. Jego projekt zyskał akceptację i rozpoczęły się intensywne prace nad realizacją spektaklu. Muzykę skomponował Krzysztof Borowicz, oławianin. Reżyserem spektaklu jest natomiast Mariusz Kiljan - aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, znany również widzom małego ekranu z występów w serialach i prowadzący programy dla młodzieży.  

Do udziału w projekcie zaangażowano mieszkańców Oławy - w mieście odbyły się castingi, na których wyłoniono aktorów, którzy wystąpią w „Czasach”.

Trwają ostatnie przygotowania. Efekty intensywnych prób będzie można zobaczyć 17 stycznia 2015 r. Premiera odbędzie się w Ośrodku Współpracy Europejskiej „ODRA” o 20:30. Drugi spektakl zaplanowano na 18 stycznia o godzinie 19:00. 

O czym jest musical  „Czasy”?

Niewielkie Miasto. Ona i on. Spotykają się przypadkiem na jednej z ulic. On - Przybysz nie wiadomo skąd. Utknął. Szuka drogi, dzięki której wyjedzie z Miasta. Ona próbuje mu w tym pomóc. Przynajmniej wszystko na to wskazuje. Opuszczenie Miasta nie jest proste. Wydaje się wręcz niemożliwe. Miasto wydaje się być martwe, zamknięte.

Co zrobić? Kluczem jest ratuszowa wieża i mieszkająca na niej Śmierć. Paradoksalnie to spotkanie ze Śmiercią może Miasto ożywić. Ona i on ruszają w pogoń za Śmiercią. Towarzyszą im spotkani po drodze mieszkańcy Miasta.

Czy jest to opowieść sensacyjna? Niekoniecznie. A może miłosna? Może tak. Jedno jest pewne...to mogło wydarzyć się wszędzie, a stało się w mieście O.

Zdjęcia
Prace przed spektaklem zbliżają się ku końcowi. Na zdjęciu aktorzy i reżyser: Adriana Krakowska, Anna Kamińska, Marcin Maziarz, Mariusz Kiljan, Ryszard Herba