15 edycja Rajdu Tropiciel
Jelcz-Laskowice

15 edycja Rajdu Tropiciel odbędzie się w nocy z 22 na 23 listopada w Minkowicach Oławskich.

Wyścig z mapą i kompasem to wspaniała integracyjna przygoda. Uczestnicy pieszo lub na rowerze przemierzają pola, lasy i wioski, po drodze zaliczając punkty kontrolne i wykonując różne zadania. Do udziału w wyprawie można zgłaszać się drużynowo lub indywidualne.

Idea Tropiciela jest prosta - uczestnicy muszą przejść wyznaczoną trasę, znaleźć i zaliczyć punkty kontrolne oraz wykonać postawione przed nimi zadania: sprawnościowe, zręcznościowe i logiczne. W tej edycji do wyboru jest pięć różnych tras:

rowerowa - o długości 40 km z limitem 5 godzin, drużyny 2-4 osobowe;

rowerowa - o długości 60 km z limitem 7 godzin, drużyny 2-4 osobowe;

piesza podstawowa - o długości 40 km z limitem 11 godzin, drużyny 4-6 osobowe;

piesza - o długości 60 km z limitem 15 godzin, drużyny 3-5 osobowe;

piesza nawigacyjna - trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych - drużyny rozliczane są nie według czasu, ale najmniejszej liczby przebytych kilometrów.

Jak zwykle udział w Tropicielu to świetna okazja do sprawdzenia hartu ducha oraz swoich umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem, a także niezapomniana przygoda w gronie przyjaciół. W najbliższej edycji niespodziankami będą: punkt archeologiczny, zadania przygotowane dla uczestników przez grupę wioślarzy z Politechniki Wrocławskiej oraz... żołnierze Armii Czerwonej, którzy pojawią się na trasie rajdu.

Wśród wszystkich uczestników, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną nagrody.

Tropiciel jest organizowany od kilku lat i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W każdej z edycji bierze udział ok. 700-800 osób. Zaangażowanych jest także ok. 120 wolontariuszy. Tym razem baza rajdu znajdować się będzie w sali sportowej Zespołu Szkół w Minkowicach Oławskich, przy ul. Kościelnej 20 (powiat oławski, gmina Jelcz-Laskowice).

Warto zapisać się już teraz, ponieważ w miarę zbliżania się daty rajdu opłata wpisowa wzrasta. Możliwe jest także zgłoszenie się w dniu startu w bazie rajdu. Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie tropiciel.org

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie „Tropiciel” we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

Zdjęcia
fot. Mariusz Kieslich