Otwarcie skateparku w Trzebnicy
Trzebnica

28 września 2014r. w Trzebnicy oddano do użytku odnowiony skatepark. 

Pod koniec wakacji w 2013 roku grupa młodych ludzi zwróciła się do burmistrza gminy Trzebnica Marka Długozimy z prośbą. Skatepark, z którego korzystali, wymagał modernizacji. W ubiegłą niedzielę, 28 września z udziałem lokalnych riderów otwarto nowoczesne miejsce atrakcyjne nie tylko dla miłośników jazdy na hulajnodze.

- Wiem, jak ważny w życiu młodego człowieka jest ruch i zawsze dokładam wszelkich starań, by zmienić nastawienie pokolenia gier komputerowych i stworzyć młodzieży możliwość alternatywnego spędzania wolnego czasu - mówi burmistrz Marek Długozima i dodaje: -Dlatego ucieszyłem się z inicjatywy młodych trzebniczan i postanowiłem zmodernizować wysłużony już skatepark. Nowy obiekt z pewnością przyciągnie swoim bezpieczeństwem, nowymi atrakcjami i estetyką kolejnych amatorów tego rodzaju spędzania czasu wolnego. Ruch to zdrowie, dlatego uważam, że pomysł i zaangażowanie w ten temat młodych ludzi jest jak najbardziej słuszny i w pełni go popieram. Trzebnica to gmina wspierająca sport i konsekwentnie pokazujemy, że to promocyjne hasło znajduje odzwierciedlenie w konkretnych zadaniach z zakresu poprawy infrastruktury sportowej i organizowanych wydarzeń.

Prace przeprowadziła firma MPG s.c. Paweł Głyda, Monika Fogel-Głyda, pochodząca z Łagiewnik Nowych. Wykonano m.in. demontaż starych urządzeń oraz nawierzchni z kostki betonowej, wykonano roboty ziemne, utwardzono nawierzchnię poprzez położenie płyty jezdnej o ściśle określonej specyfikacji. Nowe urządzenia nie są już tak głośne podczas użytkowania, jak wcześniejsze, wykonane ze sklejki. Ponadto teren został całkowice ogrodzony, by uniemożliwić małym dzieciom wbieganie na plac. Ten problem sygnalizowali młodzi trzebniczanie na pierwszym spotkaniu w tej sprawie. Ponadto przedstawili konkretne propozycje i oczekiwania odnośnie przyszłych urządzeń, by ich treningi i ćwiczenia były harmonijne i zróżnicowane pod kątem trudności, ale także bezpieczne.

W niedzielę 28 września w godzinach popołudniowych uroczyście otwartą nową przestrzeń dla miłośników jazdy na hulajnogach, deskorolkach, rolkach, rowerach typu BMX. W imieniu młodzieży burmistrzowi Markowi Długozimie za realizację projektu dziękował Łukasz Pełka, który wraz z Konradem Kudasem mocno zabiegali o tę nową gminną inwestycję. Na widzów tego dnia czekała moc atrakcji w postaci m.in. pokazów Riderów, szkółki jazdy, a także biciu rekordu tailwhipa. Wśród gości były grupy młodzieży z Wrocławia, które specjalnie tego dnia przyjechały, by przetestować nowy skatepark.

Zdjęcia
Młodzież na otwarciu nowego skateparku wraz z burmistrzem Markiem  Długozimą, pracownikami UM w Trzebnicy, wykonawcą robót Markiem Krzak i  sekretarzem gminy Danielem Buczakiem