Nowy plac zabaw i boisko wielofunkcyjne w Szczytkowicach
Trzebnica

W sobotę, 13 września odbyło się uroczyste otwarcie nowego placu zabaw oraz boiska wielofunkcyjnego w Szczytkowicach, usytuowanych przy świetlicy wiejskiej. 

Przecięcia wstęgi, symbolicznie otwierającego nowe obiekty, wspólnie dokonali: Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima, Sołtys Marta Piasecka, wykonawca inwestycji Tadeusz Molus, Sekretarz Gminy Trzebnica Daniel Buczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Trzebnicy Mateusz Stanisz oraz młodzi przedstawiciele mieszkańców Szczytkowic - Asia Szewczyk, Sebastian Michalczewski oraz Kuba Borys.

Otwarte boisko wielofunkcyjne oraz plac zabaw poświęcił Ksiądz Proboszcz Jerzy Olszówka SDS - Kustosz Międzynarodowego Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości nadszedł czas przemówień oraz podziękowań. - Ogromnie cieszę się, że w tak szybkim tempie udało nam się wybudować atrakcyjny plac zabaw dla dzieci oraz nowoczesne boisko wielofunkcyjne w Szczytkowicach - powiedział burmistrz Marek Długozima i dodał - Mam nadzieję, że przyczynią się one do aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież, ale i dorosłych oraz do integracji Waszej miejscowości i podejmowania kolejnych inicjatyw. Warto dodać, że podobne boiska funkcjonują już w Masłowie, Kuźniczysku i Boleścinie, a kolejne powstają w Brzykowie, Biedaszkowie Wielkim i Ligocie.

Podziękowania z rąk burmistrza Marka Długozimy odebrała Sołtys Marta Piasecka oraz Tadeusz Molus - wykonawca inwestycji. Specjalny pakiet gadżetów i słodkości otrzymali także najmłodsi uczestnicy spotkania. Prezentami w  postaci lokalnej specjalności - dżemu marchewkowego obdarowani zostali przez mieszkańców Szczytkowic wszyscy zaproszeni goście. Dodatkowe podziękowania sołtys Marta Piasecka wręczyła burmistrzowi Markowi Długozimie, doceniając i podkreślając w swoim przemówieniu owocną współpracę z gospodarzem całej gminy, zrozumienie i pochylenie się nad potrzebami Szczytkowic oraz szybkie decyzje, dzięki którym miejscowość zyskała dwa piękne, nowoczesne i już oblegane obiekty.

Spotkanie zakończyło się smacznie i sportowo. W świetlicy przygotowano poczęstunek, a na nowym boisku mieszkańcy rozegrali mecz siatkówki.

materiały promocyjne UM Trzebnica 

Zdjęcia
Uroczyste przecięcie wstęgi, otwierającej nowy plac zabaw dla dzieci i boisko wielofunkcyjne